18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szok!

Szokująca pomyłka podczas szczepień. 67-latka w szpitalu

20.05.2021  11:28
Poważna pomyłka podczas szczepień
Poważna pomyłka podczas szczepień Fot: insta_photos/Shutterstock

We Włoszech kilka dni po zaaplikowaniu pacjentce zbyt dużej dawki preparatu Pfizera doszło do kolejnej, fatalnej pomyłki. Tym razem poczwórną dawkę szczepionki otrzymała 67-letnia kobieta. Seniorka przebywa w szpitalu pod obserwacją.

Do szokującej pomyłki doszło we włoskim punkcie szczepień w Toskanii. 67-letnia kobieta jednorazowo otrzymała aż cztery dawki szczepionki Pfizera.

Pacjentka trafiła do szpitala na obserwację, gdzie przeszła profilaktyczne badania. Lekarze, przyznają, że 67-latka czuje się dobrze, a preparat nie spowodował powikłań.

Kolejna pomyłka podczas szczepień

To nie pierwszy, ale liczymy, że ostatni przypadek tak wielkiej pomyłki podczas szczepień. Podobne wpadki notowano już na całym świecie, również w Polsce.

Kilka dni temu niemal identyczna sytuacja przytrafiła się w Toskanii. Młoda stażystka psychologii klinicznej również otrzymała cztery dawki szczepionki. Lekarze nie stwierdzili u niej żadnych poważnych skutków przedawkowania preparatu przeciw COVID-19.