18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Zdrajca" kima snem wiecznym

Brutalny wyrok w Korei Północnej. Kara gorsza niż śmierć?

Wojciech Kozicki
14.01.2020  13:14
(nie)sprawiedliwość w Korei Północnej - rodzina zdrajcy zesłana do piekła
(nie)sprawiedliwość w Korei Północnej - rodzina zdrajcy zesłana do piekła Fot: Facebook

Korea Północna to kraj, w którym za byle co można trafić do obozu pracy jak z horroru, albo zostać skazanym na na karę śmierci np. poprzez rozszarpanie przez psy. Kim Dzong Un nie ma litości dla swojego narodu, co potwierdził po raz kolejny. Reżim namierzył "zdrajcę", a jego rodzina zostanie zesłana do piekła na Ziemi.

Niedawno świat dowiedział się o kobiecie z Korei Północnej, którą skazano za to, że w czasie pożaru ratowała swoje dzieci zamiast wynosić obrazy z podobizną Kim Dzong Una. Teraz głośno jest o mężczyźnie, który wyjawił w zakładzie pracy, że miał zjawić się tam przywódca kraju. Pożegnał się za to z życiem, a jego rodzina będzie cierpieć katusze.

Kara śmierci w Korei Północnej

Kim Dzong Un w październiku 2019 roku zjawił się w budowanym ośrodku turystycznym Samjiyon, by sprawdzić postęp prac. Ktoś się jednak wygadał, że brutalny grubasek wkrótce wpadnie z wizytą. „Zdrajcę" oczywiście odnaleziono i zdaniem komunistów kara mogła być tylko jedna – egzekucja.

Mężczyzna został oskarżony o zdradę i ujawnienie poufnych informacji na temat wizyty pulchnego przywódcy w „idealnym mieście socjalistycznym”. Władze nie wybaczyły, że media z Korei Południowej napisały o wizycie szybciej, niż prasa reżimowa. Koreańczyk poniósł śmierć po miesiącu od zatrzymania, co miało podkreślić, jak poważnej zbrodni się dopuścił.

Media ujawniły, że skazaniec został rozstrzelany w grudniu w areszcie, tuż przed rozpoczęciem piątej sesji plenarnej 7. Komitetu Centralnego Partii Pracy Korei. Wcześniej poddano go przesłuchaniu w Pjongjangu.

Karę otrzymała też jego rodzina, bo wszystkich bliskich skazańca zesłano do obozu pracy w Kapsan w prowincji Ryanggang. Biorąc pod uwagę jakie panują tam warunki, niejedna osoba wybrałaby zapewne karę śmierci. O tym jak wyglądają obozy pracy w Korei Północnej możecie przeczytać TUTAJ.

Przeczytaj więcej
Komentarze