18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Noworodki zginęły w ogniu

Pożar w szpitalu położniczym. Dzieci nie żyją

Wojciech Kozicki
24.09.2019  13:05
Spłonął oddział położniczy - nie udało się uratować dzieci
Spłonął oddział położniczy - nie udało się uratować dzieci Fot: Twitter

Algiera i makabryczny pożar w szpitalu położniczym. Ogień pojawił się w jednym ze skrzydeł placówki medycznej i mimo akcji strażaków, nie udało się uratować wszystkich dzieci.

We wtorek 24 września w szpitalu położniczym w Algierii wydarzyła się niewyobrażalna tragedia. Nad ranem wybuchł pożar, a strażacy ewakuowali kilkadziesiąt kobiet i dzieci. Niestety, mimo ich starań, media informują o ofiarach śmiertelnych.

Rzecznik służb ratunkowych Nassim Bernaoui oświadczył, że w pożarze zginęło 8 dzieci. Jako przyczynę śmierci podano poparzenia i zatrucie dymem. Independent.co.uk pisze o noworodkach, które zginęły w płomieniach.

Nie poinformowano jeszcze oficjalnie jaka była przyczyna pożaru. Podejrzewa się jednak, że ogień mógł być spowodowany przez iskry z zepsutych urządzeń elektrycznych. Minister zdrowia Mohamed Miraoui stwierdził, że do tragedii mogła doprowadzić zepsuta elektryczna pułapka na insekty. Premier Algierii Noureddine Bedoui zażądał natomiast specjalnego śledztwa, które ma to wyjaśnić.

Przeczytaj więcej
Komentarze