18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Noworodki zginęły w ogniu

Pożar w szpitalu położniczym. Dzieci nie żyją

Wojciech Kozicki
24.09.2019  13:05
Spłonął oddział położniczy - nie udało się uratować dzieci
Spłonął oddział położniczy - nie udało się uratować dzieci Fot: Twitter

Algiera i makabryczny pożar w szpitalu położniczym. Ogień pojawił się w jednym ze skrzydeł placówki medycznej i mimo akcji strażaków, nie udało się uratować wszystkich dzieci.

We wtorek 24 września w szpitalu położniczym w Algierii wydarzyła się niewyobrażalna tragedia. Nad ranem wybuchł pożar, a strażacy ewakuowali kilkadziesiąt kobiet i dzieci. Niestety, mimo ich starań, media informują o ofiarach śmiertelnych.

Rzecznik służb ratunkowych Nassim Bernaoui oświadczył, że w pożarze zginęło 8 dzieci. Jako przyczynę śmierci podano poparzenia i zatrucie dymem. Independent.co.uk pisze o noworodkach, które zginęły w płomieniach.

Nie poinformowano jeszcze oficjalnie jaka była przyczyna pożaru. Podejrzewa się jednak, że ogień mógł być spowodowany przez iskry z zepsutych urządzeń elektrycznych. Minister zdrowia Mohamed Miraoui stwierdził, że do tragedii mogła doprowadzić zepsuta elektryczna pułapka na insekty. Premier Algierii Noureddine Bedoui zażądał natomiast specjalnego śledztwa, które ma to wyjaśnić.