18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pomysł g***o wart?

Władze walczą z wirusem. Przepędzają ludzi obornikiem!

Wojciech Kozicki
30.04.2020  16:21
Szwecja kontra koronawirus - pomoże atak obornikiem?
Szwecja kontra koronawirus - pomoże atak obornikiem? Fot: Pixabay/Planet_Fox

Jak walczyć z koronawirusem, gdy obywatele nie chcą podporządkować się ograniczeniom i kwarantannie? Szwedzkie miasto Lund ma plan jak zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazy z Wuhan w parku. Przepędzi ludzi kurzym nawozem!

W Szwecji w mieście Lund zbliża się zgromadzenie z powodu nocy Walpurgi. Tradycyjne nordyckie święto, podczas którego przy ogniskach będą odpędzane czarownice i złe duchy, zapewne i w tym roku przyciągnie tłumy. Wielka impreza zacznie się 30 kwietnia w największym parku w mieście. Koronawirus tylko czeka na taką okazję!

Sposób na epidemię - coś tu śmierdzi...

Władze miasta Lund zamierzają skutecznie zniechęcić młodych ludzi do zgromadzenia się w parku. Jak pisze „The Guardian”, przewodniczący komitetu ds. środowiska rady miasta zapowiada, że w parku zostanie rozsypany obornik.

Nie jestem ekspertem, ale możliwe, że zapach będzie unosił też gdzieś poza parkiem. Celem jest jednak powstrzymanie ludzi od gromadzenia się w parku – zapowiedział Lundblad. (The Guardian”)

Szwecja do koronawirusa podchodzi dość liberalnie. Zakazane są jedynie zgromadzenia powyżej 50 osób, więc wspólnej zabawy nocy Walpurgi nie można zakazać jako „spontanicznego zgromadzenia”.  Władze sądzą, że smród tony nawozu załatwi sprawę. Oby ten pomysł nie okazał się g***o wart…   

Przeczytaj więcej
Komentarze