18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia jako broń

Chiny grożą USA. Pogrążą kraj w "morzu koronawirusa"

Wojciech Kozicki
16.03.2020  08:04
Koronawirus jako broń? Chiny mogą zniszczyć USA chorobą
Koronawirus jako broń? Chiny mogą zniszczyć USA chorobą Fot: China Xinhua News/Facebook

Pandemia koronawirusa to celowe działanie, a sama choroba COVID-19 to tak naprawdę broń biologiczna? Chiny jeszcze niedawno oskarżały USA o wywołanie epidemii w Wuhan, a teraz same grożą Ameryce. Szykuje się III wojna światowa?

Koronawirus to dzieło naukowców? Tak twierdzi nie tylko polski wiceminister zdrowia, ale także chińscy politycy. Rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian niedawno zażądał na Twitterze, by rząd USA ujawnił oficjalne dane dotyczące SARS-CoV-2. Jak podaje foxnews.com, chińska agencja rządowa Xinhua opublikowała artykuł, w którym grozi zadaniem bolesnego ciosu USA za pomocą łańcucha dostaw i COVID-19.

Chiny kontra USA - koronawirus jako broń?

Autorzy artykuły twierdzą, że jeśli Chiny zechcą, mogą poprzez wytyczne narzucone przemysłowi farmaceutycznemu, pogrążyć USA w „potężnym morzu koronawirusa”. Tymczasem amerykańska Agencja Żywności i Leków ogłosiła niedobór leków, a surowce do ich wytworzenia sprowadzane są z Chin.

Amerykański senator Partii Republikańskiej Marc Rubio przyznał, że nawet 90% antybiotyków, także tych niezbędnych w walce z koronawirusem, dostarczanych jest do USA z Chin. Jego zdaniem, gdyby Komunistyczna Partia Chin zreazlizowała swoje groźby, nastąpiłby paraliż systemu opieki zdrowotnej.

Zobacz także
Trzeba przyznać, że Chinom należą się przeprosiny od Ameryki. Cały świat powinien dziękować Chinom – piszą autorzy wspomnianego artykuły. (Fox News)

To nie pierwsze groźby związane z koronawirusem pod adresem USA. Niedawno irańscy politycy oskarżyli Amerykę o wywołanie pandemii, twierdząc, że koronawirus to broń biologiczna. Zagrozili rządowi USA, że to co stworzył, wkrótce do niego wróci.

logo Tu się dzieje