18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koniec wojny to bzdura

TAJNA OPERACJA PUTINA. Rosja szykuje kolejny wielki atak?

Emilia Waszczuk
17.03.2022  13:47
Putin szykuje kolejny atak?
Putin szykuje kolejny atak? Fot: EKATERINA SHTUKINA/AFP/East News, POOL TASS Host Photo Agency/Associated Press/East News

Niepokojące doniesienia o działaniach Rosjan z... Japonii. Przez japońską cieśninę Tsugaru przepłynęły cztery olbrzymie rosyjskie okręty, Mogą przewozić sprzęt bojowy i żołnierzy.

Co kombinuje Władimir Putin? Część ekspertów twierdzi, że wojna w Ukrainie chyli się ku końcowi, a Rosja powoli będzie się wycofywać z niszczonego kraju. Inny myślą wręcz przeciwnie - ostrzegają, że chwilowe uspokojenie i mniejsza intensywność ataków są tylko ciszą przed burzą. Ich zdaniem Władimir Putin przegrupowuje siły i szykuje nową inwazję.

Jeszcze w środę szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow przekonywał (choć już raczej mało kto mu wierzy, wszak dał się ostatnio poznać jako najbardziej zakłamany, poza Władimirem Putinem, polityk), że Rosja próbuje zakończyć wojnę. Doniesienia z czwartku przeczą temu zupełnie.

Tajemnicze okręty Putina

W japońskiej cieśninie Tsugaru pojawiły się cztery gigantyczne rosyjskie okręty. Japończycy twierdzą, że jednostki przewożą na swych pokładach sprzęt wojskowy, mogą przewozić także żołnierzy. Podobne informacje podaje agencja Reutera, zaznaczając, że podobne transporty wykorzystuje się zazwyczaj do desantu sił ekspedycyjnych na ląd.

Japończycy przyznali, że nie wiedzą, dokąd rosyjskie okręty zmierzają, jednak kierunek ich ruchu może wskazywać na Ukrainę. Oznaczałoby to, że Rosja wcale nie szykuje się do zakończenia wojny. Wręcz przeciwnie - dozbraja swoją zdziesiątkowaną armię i zamierza zaatakować z jeszcze większą mocą.

Rosja znów zaatakuje?

Jak donosi japoński dziennik "Asahi Shimbun", dwa pierwsze okręty desantowe na wodach Japonii pojawiły się we wtorek, w środę zauważono dwa kolejne. Wszystkie przepłynęły cieśniną Tsugaru z Oceanu Spokojnego na Morze Japońskie.

Zdaniem Reuters, każdy z okrętów może przewieźć na swym pokładzie kilkadziesiąt czołgów lub innych pojazdów wojskowych i setki żołnierzy.