18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przerażające odkrycie

Tragedia w Tatrach! Niedźwiedź zagryzł turystę

Bartłomiej Ciepielewski
16.06.2021  08:04
Niedźwiedź zagryzł 57-letniego spacerowicza
Niedźwiedź zagryzł 57-letniego spacerowicza Fot: Planeta.pl

Zakończyły się poszukiwania 57-latka, który wyszedł na spacer do lasu w Tatrach Niżnych. Jak informują lokalne władze, mężczyzna został zagryziony przez niedźwiedzia. To pierwszy tego typu przypadek od ponad 100 lat.

Do przerażającego wypadku doszło w Tatrach Niżnych na Słowacji. Według przeprowadzonej sekcji zwłok 57-letni mieszkaniec Liptowskiej Łużnej został śmiertelnie zaatakowany przez niedźwiedzia. Poszkodowany zmarł w wyniku odniesionych ran.

Znaleźliśmy go martwego, leżącego na brzuchu przy szlaku. Miał przegryzione gardło, rany na brzuchu i żebrach. Przyjechał lekarz i przewrócił go na plecy. Twarz była rozerwana, palce i ręka złamane – mówił przyjaciel ofiary w rozmowie z gazetą "SME".

Mężczyzna został zabity na jednym z rzadko uczęszczanych szlaków. Do ataku doszło około 45 km od granicy z Polską.

Niedźwiedź zabił mężczyznę w Tatrach

Słowackie władze informują, że to pierwszy przypadek śmiertelnego ataku niedźwiedzia od około 100 lat.

Niedźwiedzie często poruszają się w okolicy Liptowskiej Łużnej, ludzie spotykają je regularnie na spacerach, ale do tej pory nie było poważniejszych problemów - przekazała rzeczniczka słowackich Lasów Państwowych, Marína Debnárová.

Policja pracuje nad wyjaśnieniem przyczyn tego tragicznego wypadku. Obecnie badane są próbki DNA agresywnego niedźwiedzia.

Czytaj także
Przeczytaj więcej