18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

skończy się maybachowanie?

Ojciec Rydzyk ma kłopoty! Prześwietlają go, popełnił przestępstwo?

Emilia Waszczuk
23.12.2019  13:51
Ojciec Rydzyk ma kłopoty! Prześwietlają go, popełnił przestępstwo?
Ojciec Rydzyk ma kłopoty! Prześwietlają go, popełnił przestępstwo? Fot: Bartosz KRUPA/East News

Tadeusz Rydzyk ma duże problemy. Ulubieniec PiS i bogatych bezdomnych, lubi głosić nienawiść, a to nie podoba się władzom... Oczywiście nie Polskim, tu pan Tadeusz jest nietykalny. Sprawiedliwość może za to czyhać na niego w Kanadzie.

Cóż za cios w ojca dyrektora! Tadeusz Rydzyk całe życie cierpi katusze - władza o niego nie dba, brakuje mu pieniędzy na życie, i ciągle, choć nieskalany, czepiają się go śledczy. Oczywiście żartujemy, ale nie w następnym zdaniu. Teraz naprawdę go prześwietlają!

Choć w Polsce Rydzykowi można wszystko, są na ziemi miejsca, gdzie nie jest mile widziany. Do tego stopnia, że nawet tamtejsi księża wzięli go pod lupę. Mowa o Kanadzie, gdzie właśnie lustrują toruńskiego redemptorystę.

Rydzyk pod lupą

Kanadyjczykom mocno nie podoba się fakt, że ojciec Rydzyk lubi dzielić. Nie pieniądze - te kocha mnożyć i zbierał już kilkakrotnie także w Kanadzie. Chodzi o dzielenie ludzi, antysemityzm, homofobię i głoszenie nietolerancji zamiast miłosierdzia.

Rydzykiem zainteresowała się organizacja B'nai Brith, zajmująca się walką z religijną nietolerancją i ogólną nienawiścią wobec wybranych grup społecznych. To właśnie oni postanowili sprawdzić, jak bardzo nienawistne są wypowiedzi polskiego duchownego i jak mocno mogą szkodzić ich rodakom. Główne zarzuty? Atakowanie przez Rydzyka społeczności LGBTQ i polityczność skręcająca w stronę prawicowego radykalizmu.

Abraham Silverman przedstawił swoje zastrzeżenia do przemówień ojca Rydzyka na terenie Kanady. Obie strony zgodziły się, że ich fragmenty były niestosowne. Miały ksenofobiczny charakter i nie odzwierciedlały wartości wyznawanych ani przez Kościół Katolicki, ani przez żydowską organizację, ani przez kanadyjskie społeczeństwo

- powiedział "Onetowi" Thomas Lukaszuk, były wicepremier kanadyjskiej Alberty.

Lukaszuk zapewnia, że sprawa trafiła już do kanadyjskiego kardynała Thomasa Collinsa, który powinien poważnie przyjrzeć się problemowi.

Podejrzewam, że skończy się tym, że ojciec Rydzyk już nie będzie zapraszany do polskich parafii w Kanadzie. Będę bardzo zdziwiony, jeśli tak się nie stanie

- informuje Lukaszuk.

Nam chodzi teraz o to, żeby parafie nie zapraszały go jako gościa. Tego typu postawa nie jest mile widziana w Kandzie. Z postawy arcybiskupa Smitha wnioskuję, że on uważa tak samo

- dodaje kanadyjski polityk.

Czytaj także
Przeczytaj więcej