18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pierwsze ofiary

Tajemnicza choroba zabija dzieci. Jest już w Europie

13.05.2020  13:07
Tajemnicza choroba zabija dzieci. Jest już w Europie
Tajemnicza choroba zabija dzieci. Jest już w Europie Fot: Tomsickova Tatyana/Shutterstock

Tajemnicza choroba związana z pandemią koronawirusa zabija dzieci w Europie i Stanach Zjednoczonych. Na oddziałach szpitalnych panuje atmosfera rozpaczy, lekarze są bezradni. W Londynie zachorowało już 40 osób, a w Nowym Jorku stwierdzono około 100 przypadków. 

Tajemnicza choroba, która wściekle atakuje dzieci, już na pierwszy rzut oka związana jest z panującą na świecie pandemią koronawirusa. W Wielkiej Brytanii z powodu nowej dolegliwości zmarł 14-latek, a w Nowym Jorku życie straciło m.in. 5-letnie dziecko.

Tajemnicza choroba zabija dzieci

COVID-19 i tajemnicza choroba, która jest w stanie zabić, zdaniem lekarzy muszą być ze sobą powiązane. Pierwsze jej przypadki stwierdzono w londyńskim szpitalu w połowie marca. Siedmioro dzieci potrzebowało fachowej pomocy i podłączenia do respiratora. "The Telegraph" podaje, że w tym gronie był 14-latek, którego nie udało się uratować.

Warto dodać, że sam COVID-19 u zdrowych dzieci i młodzieży przebiega raczej łagodnie. Natomiast nowa, tajemnicza choroba niepokoi również medyków za oceanem.

To naprawdę niepokojąca sytuacja. Wiem, że rodzice w stanie i w całym kraju są mocno zaniepokojeni. I powinni być

– powiedział gubernator Andrew Cuomo, którego cytuje "New York Times".

Choroba, która z łatwością zabija dzieci, przypomina chorobę Kawasaki. Lekarze określają ją jako: "pediatryczny wielosystemowy zespół zapalny". Do jej objawów zaliczyć należy: biegunkę, wysypkę, zapalenie spojówek i gorączkę.

Wciąż niewiele o niej wiadomo, ale powiązanie z koronawirusem wydaje się oczywiste. 

Czytaj także