18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

biedne zwierzęta

Słonie ofiarą koronawirusa. 1000 zwierząt czeka śmierć w męczarniach

19.04.2020  16:52
Słonie ofiarą koronawirusa. 1000 zwierząt czeka śmierć w męczarniach
Słonie ofiarą koronawirusa. 1000 zwierząt czeka śmierć w męczarniach Fot: Jonathan/Pexels

Bardzo niepokojące doniesienia z Tajlandii. Tamtejsze słonie czekać może koszmarna śmierć przez koronawirusa.

Nie tylko ludzie odczuwają tragiczne skutki pandemii koronawirusa. Choć przyroda na świecie odżywa, nie każdy gatunek zwierząt ma się dobrze... W kolejnych miastach USA dochodzi do... WOJEN SZCZURÓW (dosłownie), które zabijają się o jedzenie. W Tajlandii zagrożone śmiercią są słonie.

W kraju żyje około 4 tysięcy udomowionych słoni. To jedna z największych atrakcji turystycznych, przyciągających ludzi z całego świata. Niestety, teraz, przez pandemię, nie mają ani "pracy", ani jedzenia.

Śmierć z głodu

Branża turystyczna, coraz mocniej rozwijająca się w Tajlandii w ostatnich latach, dziś w ogóle nie funkcjonuje. Właściciele słoni zostali więc bez dochodów. Niestety, okazuje się, że wielu z nich nie stać teraz na wykarmienie zwierząt.

Wyżywienie słonia to miesięcznie koszt nawet 3 tysięcy złotych. Fundacja Save Elephant szacuje, że nawet jedną czwartą udomowionych słoni w Tajlandii czeka śmierć z głodu. Możliwy jest też scenariusz porzucenia zwierząt lub przekazania ich branży pozyskiwania drewna (od lat jest to zakazane ze względu na okrutne traktowanie słoni) - podaje Sky News.

Przeczytaj więcej
Komentarze