18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowy pomysł

Rząd będzie rozdawał DARMOWE PREZERWATYWY. 10 sztuk tygodniowo

01.02.2022  11:26
Rząd rozda darmowe prezerwatywy
Rząd rozda darmowe prezerwatywy Fot: fongbeerredhot/Shutterstock

Tajlandzki rząd przygotował program, w ramach którego osoby powyżej 15 roku życia dostaną za darmo środki antykoncepcyjne. Władze liczą, że w ten sposób uda się zapobiec niechcianym ciążom oraz chorobom przenoszonym drogą płciową.

Od wtorku kobiety mieszkające w Tajlandii będą mogły odebrać za darmo tabletki antykoncepcyjne. Tajki w wieku od 15 do 59 lat otrzymają je między innymi w klinikach położniczych, szpitalach oraz aptekach.

Będą miały prawo do maksymalnie trzech opakowań jednorazowo i 13 rocznie, a chęć ich odbioru mogą zgłaszać przez rządową aplikację mobilną "Pao Tang" (Portfel). Za jej pośrednictwem kobiety będą mogły wybrać także miejsce i czas odbioru pigułek - przekazał resort zdrowia.

Większość obywateli zdecydowanie popiera nowy program, podkreślając, że powinien on już wystartować znacznie wcześniej.

Darmowe prezerwatywy w Tajlandii

Od kwietnia władze będą również rozdawać darmowe prezerwatywy. Będą one dostępne w wielu rozmiarach, a każdemu obywatelowi przypadnie 10 sztuk tygodniowo. Rządowe prezerwatywy można będzie odebrać w punktach wyznaczonych przez tamtejsze Biuro Bezpieczeństwa Zdrowotnego.

To zupełnie naturalna rzecz, którą rząd powinien zrobić już dawno - mówi w rozmowie z PAP Daw, absolwent Uniwersytetu Chulalongkorna.

Tajlandia od dawna mierzy się z problemem niechcianych ciąż. Co roku w kraju rodzi się ponad 100 tysięcy dzieci nastoletnich matek. Zdaniem mieszkańców władze powinny położyć jeszcze większy nacisk na edukację seksualną.

Czytaj także