18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

trwa obława

Strzelanina w centrum handlowym! Kilkanaście osób zabitych

Emilia Waszczuk
08.02.2020  14:41
Strzelanina w centrum handlowym! Kilkanaście osób zabitych
Strzelanina w centrum handlowym! Kilkanaście osób zabitych Fot: Twitter

Koszmar w centrum handlowym. Zawodowy żołnierz otworzył ogień do cywilów. Media informują o co najmniej kilkunastu osobach zabitych.

Zamach w centrum handlowym w Nakhon Ratchasima w północno-wschodniej Tajlandii. W sobotę do budynku wkroczył uzbrojony w broń automatyczną mężczyzna. Chwilę później otworzył ogień - strzelał do przypadkowych ludzi!

Jak się okazało, zamachowiec, to zawodowy żołnierz. Zamordował co najmniej 12 osób - podaje agencja AFP. Oficjalna liczba ofiar nie jest jednak znana - policja odgrodziła teren, nie podaje szczegółów zbrodni.

Trwa obława

Według nieoficjalnych doniesień, przed wtargnięciem do centrum handlowego, żołnierz strzelał do ludzi w bazie wojskowej. Miał zabić kilka osób, w tym swojego przełożonego.

Następnie zbiegł z jednostki kradzionym samochodem i dotarł do galerii handlowej.

Napastnik użył karabinu maszynowego i strzelał do niewinnych ludzi, z których wielu zostało rannych lub zabitych

- podaje rzecznik miejscowej policji.

Zabójca został już zidentyfikowany, niestety, nadal nie udało się go schwytać. To sierżant Jakapanth Thomma. Tuż przed zamachem ukradł pojazd wojskowy. W mediach społecznościowych zamieścił zdjęcia i wideo, na których pozuje w pełnym wyposażeniu taktycznym.

Przeczytaj więcej
Komentarze