18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia

Ogromny pożar budynku mieszkalnego. Nie żyje 46 osób

Bartłomiej Ciepielewski
15.10.2021  09:57
Pożar w Tajwanie
Pożar w Tajwanie Fot: Planeta.pl

Co najmniej 46 osób zginęło w nocnym pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Kaohsiung (Tajwan). Przyczyny tragedii nie są znane, choć nieoficjalnie służby przyznają, że mogło to być celowe podpalenie.

Pożar 13-piętrowego wieżowca wybuchł w czwartek około godziny 3 w nocy. Po zakończeniu akcji poszukiwawczej strażacy potwierdzili śmierć 46 osób, choć liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć. Ponad 40 rannych przebywa w szpitalach.

Większość ofiar pożaru, jaki wybuchł w nocy ze środy na czwartek, znajdowała się między 7. i 11. piętrem w momencie, gdy budynek stanął w płomieniach - informuje AFP.

Najniższe piętra wieżowca nie były zamieszkane. Znajdowały się tam między innymi sklepy i lokale usługowe.

Pożar bloku w Tajwanie

Jak przekazała Centralna Agencja Informacyjna, pożar wybuchł na pierwszym piętrze wieżowca, lecz błyskawicznie zaatakował pozostałe kondygnacje. W budynku znajdowało się 120 mieszkań, do których dotarcie było utrudnione między innymi przez starą konstrukcję oraz niedostępność części pomieszczeń.

Według informacji przekazanych przez władze w wieżowcu mieszkało ponad 100 osób. Większość z nich stanowili seniorzy, co mogło znacznie utrudnić ewakuację.

Czytaj także
Przeczytaj więcej