18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Masowe zatrucie!

Trujący kebab! Ponad 800 osób w szpitalu!

Wojciech Kozicki
31.07.2020  08:51
Tani kebab to przepis na śmierć?
Tani kebab to przepis na śmierć? Fot: Facebook/Kebab

Zabójczy kebab i masowe zatrucie pokarmowe! Fast food w barze na przedmieściach stolicy Jordanii sprawił, że ponad 800 trafiło do szpitala. Niestety, potwierdzono, że jeden z klientów baru stracił życie z powodu zjedzonego trującego przysmaku.

Tani kebab w miejscowości Ain-al-Baszra na przedmieściach Ammanu kosztował życie jedną osobę, a 826 z powodu zatrucia trafiło do szpitala z poważnymi objawami. Jordańskie media podają, że ofiara śmiertelna to 5-letnie dziecko z wadą serca.

Szkodliwy kebab

Ustalono, że kebab okazał się zabójczy, ponieważ mimo upałów, mięso było trzymane poza lodówką. Badania laboratoryjne potwierdziły, że mięso było zepsute i rozwinęły się w nim groźne szczepy bakterii.

Sprzedawcy w knajpce mieli świadomość, że oferowali zepsute mięso. Sprzedawali więc kebab za połowę normalnej ceny, co zapewniło im tłum klientów. Policja zatrzymała jak na razie 2 osoby.

U jednej z osób - pięcioletniego dziecka - zatrucie organizmu było tak silne, że w połączeniu z wadą serca, doprowadziło do śmierci chłopca. Jak powiedział minister zdrowia Saad Jaber, od środy cztery osoby przebywały na oddziale intensywnej terapii, a 321 pozostawało w szpitalu w stabilnym stanie - pisze Wprost.pl.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze