Będzie nowa epidemia?

Znowu sprzedają zakazane mięso w Wuhan!

Wojciech Kozicki
02.09.2020  13:55
Targ w Wuhan znowu działa - czeka nas nowa epidemia koronawirusa?
Targ w Wuhan znowu działa - czeka nas nowa epidemia koronawirusa? Fot: CEZARY PECOLD/East News/AGENCJA SE - zdjecie ilustracyjne

Skąd wziął się koronawirus i jakie jest źródło COVID-19? Oficjalnie mówi się, że pandemia COVID-19 zaczęła się na targu w Wuhan (wet market). Mimo zakazów, handel mięsem dzikich zwierząt znowu tam kwitnie. Czeka nas nowa epidemia SARS-CoV-2?

Targ rybny w Wuhan to źródło epidemii koronawirusa? Jeśli tak, to świat znowu jest zagrożony. Na kolejnych targowiskach w tym mieście handlarze lekceważą przepisy i zakazy (Wild Animal Protection Law). Ruszyła sprzedaż mięsa dzikich zwierząt. Sprzedawane jest m.in. mięso dzikich żab, którego cena wynosi kilkadziesiąt złotych za kilogram.

Targ w Wuhan to źródło koronawirusa?

Mieszkańcy Wuhan zgłosili sprawę służbom. Urzędnicy biura zajmującego się handlem w Wuhan potwierdzają, że trwa śledztwo w sprawie nielegalnego handlu.

Przypominamy, że kilka miesięcy temu, gdy wybuchał epidemia, na targu w Wuhan sprzedawano m.in. owoce morze, psy, szczeniaki wilków, dzikie ptaki, szczury, koale, nietoperze, węże. Wiele zwierząt było zabijanych przy klientach. Szokujące zdjęcia i nagrania wideo potwierdziły, że nie przestrzegano tam żadnych zasad higieny.

Dziki handel zwierzętami i ich mięsem w Wuhan to znakomita okazja, by wirus mógł przenieść się na ludzi. Mają tam z nimi bardzo bliski kontakt. Mnóstwo stoisk jest ściśniętych na małej przestrzeni, są tam patroszone i skórowane zwierzęta, krojone jest tam surowe i nieprzebadane mięso, są tam setki klatek z kurczakami– pisał niedawno businessinsider.com

Powrót dżumy - nowa epidemia w Chinach

Koronawirus to jednak nie jedyny problem i zagrożenie epidemiczne. Potwierdzono, że wróciła dżuma i w Chinach odnotowano kolejne przypadki tej potwornej choroby. Czy czarna śmierć to nowa pandemia, która zmasakruje świat?

 

Czytaj także