18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Farsa

Testy na koronawirusa wycofane. Dały dodatni wynik u kozy

06.05.2020  10:51
Testy na koronawirusa wycofane. Dały dodatni wynik u kozy
Testy na koronawirusa wycofane. Dały dodatni wynik u kozy Fot: Gorodenkoff/Shutterstock

Testy na koronawirusa to towar upragniony przez wszystkich. Niestety, nie zawsze działają tak, jak powinny. W Tanzanii władze zmuszone były je wycofać.

Testy na koronawirusa niemalże w każdym kraju cieszą się ogromną popularnością i są towarem deficytowym. Kiedy więc okazuje się, że coś z nimi nie tak, nic dziwnego, że wszystkich ogarnia zawód i smutek.

W Tanzanii coś takiego właśnie się wydarzyło. Prezydent tego kraju John Magufuli poinformował, że wycofano z obiegu dotychczas stosowane testy na obecność koronawirusa. Powodem jest to, że testy dały dodatni wynik na Sars-CoV-2 u... kozy i papai!

Testy na koronawirusa w Tanzanii są do wyrzucenia

To jasne, że ani koza ani papaja nie mogą być nosicielami patogenu. Z tej przyczyny wiadomo, że testy na koronawirusa w Tanzanii zawiodły i z całą pewnością musiały być wadliwe. Tuż po tym prezydent Magufuli zakwestionował liczbę chorych na COVID-19 w swoim kraju.

Jego zdaniem u przebadanych osób wynik również mógł być jedynie fałszywie dodatni, a to by oznaczało, że nikt nie jest na COVID-19 chory. Prezydent Tanzanii poddał w wątpliwość wiarygodność sprzętu laboratoryjnego i pracę techników. Przekazał w oficjalnym komunikacie, że z niejasnych przyczyn mogło dość do celowego sabotażu.

W ramach tajnej kontroli testowano różne zwierzęta, olej silnikowy oraz owoce. To wtedy okazało się, że próbki pobrane z papai, od przepiórki i kozy dały wynik dodatni. Zostały podjęte odpowiednie działania, a prezydent jest przekonany, że mogło dojść do przekupienia pracowników laboratorium.

Przeczytaj więcej
Komentarze