18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe informacje

To on zamordował byłego premiera! Strzelał z broni własnej roboty

08.07.2022  12:44
Zabójca byłego premiera samodzielnie stworzył broń
Zabójca byłego premiera samodzielnie stworzył broń Fot: Divyapratap_7773/Twitter

Były premier Japonii Shinzo Abe został postrzelony podczas piątkowego wystąpienia na wiecu politycznym. 67-latek w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala, jednak jego życia nie udało się uratować. Jak się okazuje, zamachowiec do morderstwa wykorzystał samodzielnie stworzoną, prowizoryczną strzelbę.

Zamach na Shinzo Abe został przeprowadzony po godzinie 11 czasu lokalnego w piątek. Napastnik oddał do polityka dwa strzały w plecy. Po drugim 67-latek padł nieprzytomny na ziemię.

Były szef rządu został przetransportowany do szpitala, lecz od początku jego stan oceniany był jako krytyczny. Niestety, jego życia nie udało się uratować. Informację o śmierci potwierdziły portale Bloomberg Asia, PAP, a także japońskie media.

Napastnik stworzył broń samemu

Zamachowcem okazał się 41-letni Yamgami Tesyua, były wojskowy, który nie zgadzał się z polityką byłego premiera. Według informacji przekazanych przez agencję Kyodo mężczyzna służył w przeszłości jako żołnierz Sił Samoobrony Japonii.

W mediach społecznościowych pojawiają się kolejne zdjęcia i nagrania z miejsca tragedii. Na niektórych można dostrzec broń, z której prawdopodobnie strzelał Tesyua.

Co ciekawe, strzelba nie przypomina profesjonalnej broni, a bardziej amatorską zabawkę. Na fotografiach widać, że składała się ona z dwóch rur, rękojeści i elementów elektrycznych, połączonych ze sobą czarną taśmą.