18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przerażające

Tornado zmiotło miasto z ziemi. Potworne zniszczenia [ZDJĘCIA]

12.09.2019  19:08
Tornado zmiotło miasto z ziemi. Potworne zniszczenia [ZDJĘCIA]
Tornado zmiotło miasto z ziemi. Potworne zniszczenia [ZDJĘCIA] Fot: FR170645 AP/Associated Press/East News

Wiatr to potężny żywioł, z którym niejeden człowiek nie ma najmniejszych szans. Tornado dosłownie zmiotło miasto z powierzchni ziemi. Te zdjęcia są bardzo przerażające. 

Mamy to szczęście, że żyjemy w regionie, który nie jest prawie w ogóle nawiedzany przez gniewne żywioły. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych muszą się z nimi niejednokrotnie zmagać na co dzień. 

Tornado zrównało miasto z ziemią

Czasem jednak dzieją się rzeczy, które ciężko objąć rozumem. Coś takiego przypadło w udziale mieszkańcom Sioux Falls, miasta położonego w amerykańskim stanie Dakota Południowa. Nawiedziły je dwa tornada, które dosłownie zmiotły zabudowania z powierzchni ziemi. 

Wichura pojawiła się nagle, przed północną i dokonała niebywałych zniszczeń. Zerwała m.in. dach jednego ze szpitali. Z resztą zdjęcia, które można znaleźć w internecie - mówią same za siebie. 

Wiatr wiał z prędkością nawet do 160 km/h. Jakimś cudem nikomu nic poważnego się nie stało, ale straty materialne są niewyobrażalne. Żywioł uszkodził 39 budynków, część z nich nie przypomina samych siebie.

Przed zagrożeniem mieszkańców miasta nie ostrzegły syreny. Trwa śledztwo w tej sprawie, ale nieoficjalnie mówi się o "błędzie ludzkim".

Czytaj także