18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszne!

Szpitale nie radzą sobie ze zmarłymi. Zwłoki wrzucają do kontenera

Bartłomiej Ciepielewski
18.12.2020  18:23
Dramat w Niemczech
Dramat w Niemczech Fot: Manoej Paateel/Shutterstock

Epidemia koronawirusa w Niemczech wymyka się spod kontroli. Szpitalne kostnice osiągnęły limit wydajności. Zwłoki wrzucane są do kontenera umieszczonego na cmentarzu.

Niezwykle trudna sytuacja panuje na południu Niemiec. W mieście Hanau szpitale pracują na granicy wytrzymałości. W kostnicach zabrakło już miejsc, a kolejne ciała przewożone są do ustawionego na cmentarzu kontenera chłodniczego.

To bardzo smutne, że jesteśmy w tej okropnej sytuacji, ale to dobrze, że wcześnie podjęliśmy środki zapobiegawcze - poinformował burmistrz Hanau.

Wskaźnik zachorowań w mieście utrzymuje się na poziomie 265 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców. Przedświąteczne zakupy przyczyniły się do covidowego ataku?

Branderburgia błaga o pomoc

Wirus kompletnie rozbroił służbę zdrowia w Branderburgii. Władze nie mają pomysłu jak wygrać tę wojnę, więc proszą o wsparcie inne kraje związkowe. Niektóre gminy wkrótce ogłoszą stan katastrofy. Minister zdrowia Ursula Nonnemacher poprosiła Senat o możliwość przewiezienia chorych do tymczasowego szpitala w Berlinie.

Instytut Roberta Kocha poinformował, że w czwartek pobito rekord zakażeń - po raz pierwszy bariera 30 tysięcy zachorowań została przekroczona. To już trzecia fala COVID-19?

Zobacz także
Czytaj także
Przeczytaj więcej