18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lekarstwo już istnieje?

Trump o leku na wirusa: "Dobre wiadomości"

Wojciech Kozicki
19.03.2020  18:01
Trump kontra koronawirus - lekarstwo powstanie w USA?
Trump kontra koronawirus - lekarstwo powstanie w USA? Fot: Facebook/Donald J. Trump

Koronawirus w USA atakuje. Liczba zakażonych rośnie, ludzie przygotowują się na czarny scenariusz i nawet prezydent Donald Trump przestał żartować z epidemii. Ujawnił kolejne informacje o leczeniu choroby z Wuhan – czy wkrótce świat uratuje cudowne lekarstwo na SARS-CoV-2?

Pandemia koronawirusa dotarła do USA, liczba przypadków rośnie, a Amerykanie masowo kupują broń, ponieważ „ system może się zawalić i wybuchnie chaos”. Tymczasem prezydent Donald Trump oświadczył, że na rynku są „lekarstwa, które mogą zmienić warunki gry”.

Pracujemy nad terapiami lekowymi  w walce z koronawirusem i dotyczasowe wyniki prac są obiecujące. Sądzimy, że wkrótce przekażemy dobre wiadomości  - ogłosił Donald Trump. 

Lekarstwo i szczepionka na koronawirusa

Jak podaje metro.co.uk, Donald Trump na konferencji prasowej osłosił, że w walce z koronawirusem mogą pomóc istniejące lekarstwa. Mówił o środkach na malarię i artetyzm, które są „bardzo dobrą obietnicą” w leczeniu SARS-CoV-2.

Szczepionka na koronawirusa nie istnieje, chociaż wkrótce zapewne powstanie i mogą stworzyć ją Polacy. Tymczasem Trump twierdzi, że lek Remdesivir sprawdza się w leczniu objawów COVID-19 i może to być środek stosowany do czasu wynalezienia szczepionki. W walce z chorobą ma pomagać również hydroksychlorochina.

Remdesivir stworzono 10 lat temu i miało to być lekarstwo na Ebolę. Środek nie został zaakceptowany przez FDA, a teraz w trybie przyspieszonym testuje się, czy może leczyć objawy koronawirusa, lub chociażby je łagodzić - pisze metro.co.uk.

Skąd Trump ma takie informacje? Jak podaje jak podaje metro.co.uk, Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) zaprzeczyła, że zaakceptowała środki wymienione przez prezydenta do leczenia pacjentów z COVID-19.

Czy Amerykanie zdążą wynaleźć lekarstwo na koronawirusa? W Chinach naukowcy ogłosili DOBRE WIADOMOŚCI i podali, kiedy skończy się epidemia koronawirusa.

Czytaj także
Przeczytaj więcej