18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bidenowi będzie przykro?

Nowa decyzja Trumpa. Szok w USA

Wojciech Kozicki
08.01.2021  21:25
Donald Trump nie może pogodzić się, że przegrał wybory prezydenckie w USA
Donald Trump nie może pogodzić się, że przegrał wybory prezydenckie w USA Fot: SAUL LOEB/AFP/East News

Nie widzicie USA na mapie? Nic dziwnego. Ameryka właśnie zapadła się pod ziemię ze wstydu. Donald Trump wciąż nie może pogodzić się z tym, że przegrał wybory prezydenckie 2020, a oszustwa wyborcze nie zostały udowodnione. Właśnie potwierdził, że nie uda się na zaprzysiężenie prezydenta Joe Bidena i tym samym zrywa z amerykańską tradycją.

Donald Trump odchodzi w cieniu skandalu, gdy USA wstrząsnęły zamieszki w Waszyngtonie na Kapitolu. Były-obecny prezydent Stanów Zjednoczonych nie zamierza jednak pogodzić się z Joe Bidenem. Na Twitterze poinformował, że nie będzie obecny na jego zaprzysiężeniu.

Donald Trump i zaprzysiężenie Bidena

Zaprzysiężenie prezydenta USA Joe Bidena odbędzie się 20 stycznia. Trump będzie jednak pierwszym prezydentem od czasów Andrew Johnsona, który nie pojawi się na zaprzysiężeniu swojego następcy. Media przypominają, że Johnson był prezydentem w latach 1865-1869 i objął urząd po śmierci Abrahama Lincolna.

Do wiadomości wszystkich, którzy pytają - 20 stycznia nie wezmę udziału w zaprzysiężeniu Joe Bidena na prezydenta USA – oznajmił Donald Trump na Twitterze.

Trump nie ma jedna zamiaru zaognić konfliktu i zapowiedział, że przekaże władzę Bidenowi 20 stycznia, chociaż nie zgadza się z wynikiem wyborów, co „mają potwierdzać fakty”. Przyznał również, że „to koniec najwspanialszej pierwszej kadencji w historii prezydenckiej”, a zarazem początek walki o wspaniałą Amerykę.

Chcą usunąć Trumpa z Białego Domu

A może 20 stycznia Trump nie będzie już prezydentem? Demokraci, powołując się na konstytucję, wezwali do usunięcia Trumpa ze stanowiska, oskarżając go o sprowokowanie zamieszek w Waszyngtonie.

Czytaj także