18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat za oceanem

Donald Trump się załamie? USA wyprzedza Włochy i Chiny

27.03.2020  08:58
Donald Trump się załamie? USA wyprzedza Włochy i Chiny
Donald Trump się załamie? USA wyprzedza Włochy i Chiny Fot: AP/Associated Press/East News

Donald Trump się załamie? W niespełna dobę USA wyprzedziło Włochy i Chiny liczbą przypadków zachorowań na koronawirusa. Za oceanem dochodzi do dramatu.

Donald Trump ma powody do niepokoju. Po pierwsze sam jest w grupie ryzyka, gdyby zapadł na COVID-19, a po drugie jego zapobiegawcze zarządzenia nie przyniosły oczekiwanych efektów. Prezydent Stanów Zjednoczonych będzie się musiał zmagać z ogromnym problemem.

USA w zaledwie dobę wyprzedziło Włochy i Chiny liczbą zachorowań na koronawirusa. Nie pomogło zamknięcie granic na całą Europę poza Wielką Brytanią. Świat miał dla Trumpa i tak nieprzyjemną niespodziankę.

Donald Trump się załamie? Rośnie liczna zakażonych w USA

Niestety, za oceanem rośnie również liczba zmarłych. Jak podaje CNN, od początku epidemii COVID-19 zmarło tam już ponad 1300 osób, czyli więcej niż w Polsce do tej pory zapadło na koronawirus.

Aktualnie w USA wykryto ponad 85 tys. przypadków zakażenia wirusem. Bardzo dramatyczna sytuacja ma miejsce w Nowym Jorku, w którym z dnia na dzień jest o wiele gorzej i na razie nie widać szansy na poprawę. 

Przedstawiciele amerykańskiej służby zdrowia są głęboko zaniepokojeni tym, że epidemia przytłoczyła szpitale w Nowym Jorku w minionych dniach, a to dopiero jedna z pierwszych fal, które prawdopodobnie uderzą w miasta w całym kraju w najbliższych tygodniach

– pisze portal The Hill.

Trzymamy kciuki za ich walkę i mamy nadzieję, że u nas sytuacja zacznie się wkrótce wyciszać. Na razie jest bardzo ciężko. 

Czytaj także