18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powstaje "Trumpbook"?

Trump tworzy własnego Facebooka. "Nie będzie cenzury"

Bartłomiej Ciepielewski
24.03.2021  17:25
Donald Trump będzie miał swojego Facebooka
Donald Trump będzie miał swojego Facebooka Fot: AP/Associated Press/East News

Donald Trump nie ma szczęścia do mediów społecznościowych. Polityk został zbanowany na Facebooku, Twitterze, a nawet YouTube. Zmęczony tworzeniem nowych kont ogłosił, że założy własny serwis społecznościowy.

Były prezydent ze względu na głoszenie kontrowersyjnych treści został zablokowany na większości portali społecznościowych. Polityk od wielu miesięcy odgrażał się, że stworzy własny serwis społecznościowy, pozbawiony "cenzury". Według najnowszych doniesień właśnie przeszedł do realizacji swojego celu.

Donald Trump tworzy własny serwis społecznościowy

Doradca Donalda Trumpa, Jason Miller w wywiadzie dla telewizji Fox News ogłosił, że były prezydent za około trzy miesiące uruchomi własny portal społecznościowy. Miller jest pewien, że nowa platforma przyciągnie miliony internautów.

W rozmowie z wirtualnemedia.pl szef 110% social Filip Cieślak przyznał, że strona będzie tylko i wyłącznie fanklubem Donalda Trumpa.

Powstający serwis już w swojej idei posiadać będzie bardzo ograniczającą filozofię, która opierać będzie się tylko na politycznej motywacji. Z samej natury powstający serwis skazuje się na bycie fanklubem Donalda Trumpa. To zdecydowanie za mało, aby brać pod uwagę ten projekt jako konkurenta dla gigantów social media - stwierdził ekspert w rozmowie z wirtualnemedia.pl.

Portal Trumpa przyciągnie głównie konserwatystów, którzy często są blokowani za kontrowersyjne lub agresywne wypowiedzi. Nie jest natomiast pewne, czy znajdzie się firma, która zechce zapewnić Trumpowi infrastrukturę niezbędną do funkcjonowania portalu.