18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wyborcy w szoku!

Trump wygrał głosowanie! Joe Biden bez szans

Bartłomiej Ciepielewski
30.12.2020  20:15
Prezydent USA jednak zwyciężył
Prezydent USA jednak zwyciężył Fot: SAUL LOEB/AFP/East News

Po 12 latach Donald Trump pokonał Baracka Obamę. W najnowszym rankingu najbardziej podziwianych ludzi w kraju tym razem uplasował się na pierwszym miejscu. Dokonania prezydenta głównie doceniają najstarsi Amerykanie.

Instytut Gallupa co roku przeprowadza badanie, którego celem jest wyłonienie najbardziej podziwianego mężczyzny i najbardziej podziwianej kobiety w USA. Tego roku zwyciężyła Michelle Obama wraz z Donaldem Trumpem.

Amerykanie podziwiają Donalda Trumpa

Na prezydenta Stanów Zjednoczonych zagłosowało 18 procent badanych. Zaraz za nim znalazł się Barack Obama z wynikiem 15 procent. Znacznie gorszy wynik odnotował Joe Biden, którego według badania podziwia 6 procent Amerykanów.

Wśród kandydatów z najwyższym wynikiem znalazł się także Elon Musk, Bernie Sanders oraz Bill Gates. Aż 11 procent respondentów zadeklarowało, że najbardziej podziwia członków swojej rodziny lub przyjaciół.

Donald Trump do tej pory w rankingu pojawiał się czterokrotnie, lecz wcześniej nie odniósł żadnego zwycięstwa. Na prezydenta najchętniej głosowali wyborcy w wieku od 60 do 74 lat.

Badanie Instytutu Gallup przeprowadzono na początku grudnia. W ankiecie udział wzięło 1018 dorosłych Amerykanów.

Czytaj także