18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

to koniec dyktatora?

Trybunał w Hadze bierze się za Rosję! DOJADĄ PUTINA?

Emilia Waszczuk
03.03.2022  16:05
Władimir Putin zostanie uznany zbrodniarzem wojennym? Rusza śledztwo
Władimir Putin zostanie uznany zbrodniarzem wojennym? Rusza śledztwo Fot: NATALIA KOLESNIKOVA/AFP/East News

Władimir Putin stanie przed Trybunałem Karnym w Hadze i zostanie skazany za zbrodnie wojenne? Ruszyło śledztwo w sprawie najazdu Rosji na Ukrainę.

Ukraina złożyła wniosek o ukaranie Rosji za zbrodnie wojenne. Po tym, jak w czwartek 24 lutego nad ranem wrogie siły najechały na naszych wschodnich sąsiadów, Władimirowi Putinowi grozi uznanie go za zbrodniarza wojennego i ludobójcę.

W tydzień po rozpoczęciu inwazji do Ukrainy wyruszył specjalny zespół rozpoznawczy międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK) w Hadze - poinformował Karim Khan, naczelny prokurator MTK. Przeprowadzi on śledztwo w sprawie popełnienia zbrodni wojennych.

Trybunał w Hadze skaże Putina?

Wcześniej tego samego dnia Karim Khan ogłosił, że rozpoczął zbieranie dowodów na zbrodnie wojenne Rosji w Ukrainie. - Wczoraj zebrałem zespół, a dzisiaj udają się do regionu - poinformował prokurator.

O wszczęciu śledztwa przez Międzynarodowy trybunał Karny w Hadze Khan poinformował po raz pierwszy w środę wieczorem. Rosji zarzuca się zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości lub ludobójstwa dokonane w którymkolwiek regionie Ukrainy.

logo Tu się dzieje