18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ruszyła wielka deportacja

Turcja wpuści tysiące terrorystów do Europy. Będą zamachy?

03.12.2019  21:42
Terroryści legalnie podróżują do Europy - będą ataki i zamachy?
Terroryści legalnie podróżują do Europy - będą ataki i zamachy? Fot: Facebook

Bojownicy ISIS i terroryści legalnie dostają się do Europy. Turcja przyznała się, że przeprowadzona została masowa deportacja i członkowie Państwa Islamskiego są już na Starym Kontynencie.

Tureckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych potwierdziło szokujące informacje – 21 bojowników ISIS w ciągu ostatnich 3 tygodni zostało odesłanych do Europy. Do tej grupy należą obywatele Niemiec, Belgii, Holandii, Danii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Irlandii. To jednak nie koniec.

Prezydent Turcji Recep Erdoğan zapowiedział, że jego ojczyzna nie jest hotelem dla terrorystów i wielka deportacja będzie kontynuowana. Podkreślił jednocześnie, że Ankara aktywnie angażuje się w walkę z terroryzmem. Podczas konferencji w Donaldem Trumpem ostrzegł, że w Turcji aresztowanych są tysiące osób o powiązaniach terrorystycznych i nie zostanie przerwany proces odsyłania ich do Europy.

Deportowani terroryści swobodnie podróżują po kontynencie. Jak podaje news.sky.com, w Irlandii zatrzymana została „żona ISIS” Lisa Smith, którą właśnie wydaliła Turcja. 38-letnia radykalna wyznawczyni islamu wyjechała do Syrii w 2015 roku i jest podejrzana o terroryzm.

Kolejnych 11 bojowników ISIS trafi w ciągu najbliższych kilku dni do Francji, a następni pojadą do Belgii. Czy należy szykować się więc na zamachy terrorystyczne w Europie?

Przeczytaj więcej
Komentarze