18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Piekło w raju [WIDEO]

Płonie hotel, są ofiary. Mateusz Borek ucieka i komentuje pożar

Wojciech Kozicki
29.07.2021  18:56
Płonie hotel w Turci. Mateusz Borek komentuje pożar w Bodrum na żywo
Płonie hotel w Turci. Mateusz Borek komentuje pożar w Bodrum na żywo Fot: AA/ABACA/Abaca/East News

Dramat w Turcji w Bodrum. Wybuchł pożar hotelu, konieczna była natychmiastowo ewakuacja. Okazało się, że wśród ludzi walczących o życie był m.in. Mateusz Borek, który relacjonował dramat na Twitterze. Niestety, służby już podają informacje o potwierdzonych ofiarach śmiertelnych w regionie dotkniętym przez ogień.

Dramatyczny pożar hotelu w Bodrum w Turcji. Nieopodal obiektu palił się las, a płomienie dotarły w końcu do budynku. Na zdjęciach i nagraniach wideo widać turystów w pośpiechu ewakuowanych łódkami. Ogień agresywnie rozprzestrzenia się w całym regionie, powodując coraz większe straty.

Pożary w Turcji. Mateusz Borek komentował piekło w Bodrum

Jedną z osób, które przebywały w hotelu w Bodrum, był polski komentator sportowy Mateusz Borek. Uciekając łódką z piekła, komentował na żywo na Twitterze pożar.

Nie ma mocnych na żywioł. Setki ludzi ucieka z plaży w Bodrum. Płonie las. Ogień zajął hotel. Ludzie na łodziach przedostają się na drugą stronę. Jak macie znajomych w Bodrum, dzwońcie i bijcie na alarm. My już jesteśmy bezpieczni na drugim brzegu – napisał Mateusz Borek na Twitterze.

Tureckie służby potwierdziły, że w pożarze lasu w pobliżu miasta Manavgat oddalonego około 70 km od turystycznego miasta Antalya zginęły trzy osoby. Ewakuowano też kilkanaście wiosek, a ogień strawił liczne pola i tereny uprawne. Interia.pl podaje, że jak na razie potwierdzono trzy ofiary śmiertelne, a jedną z nich jest 82-letnia kobieta, która o własnych siłach nie mogła opuścić swojego domu.

Z powodu zatrucia dymem do szpitali przewieziono 122 osoby, trzy zostały poważnie poparzone. W czwartek rano 58 osób wciąż pozostawało pod opieką w szpitalu. Pożar uwięził też 10 osób pływających łódką po jeziorze. W czwartek dotarli do nich ratownicy – relacjonuje Interia.pl.

Wciąż nie wiadomo jaka była przyczyna pożaru. Policja bierze pod uwagę, że mogło to być CELOWE PODPALENIE, ponieważ pożar rozpoczął się w czterech różnych miejscach. Służby nie potwierdziły jednak jeszcze oficjalnie informacji o podpaleniu z powodu braku konkretnych dowodów.

Pożary w Turcji. Płonie hotel w Bodrum [WIDEO]

Czytaj także
Przeczytaj więcej