18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ukraina to początek?

Tymoszenko ujawnia plany Putina: globalna wojna, Polska zagrożona

19.04.2022  15:04
Była ukraińska premier Julia Tymoszenko o wojennych planach Rosji. Szykuje się III wojna światowa?
Była ukraińska premier Julia Tymoszenko o wojennych planach Rosji. Szykuje się III wojna światowa? Fot: Shutterstock/ID1974

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko w rozmowie z włoskim dziennikiem „La Republicca” ujawniła prawdziwe plany Putina. Polityczka ostrzega, że wojna wkrótce się rozszerzy, a „NATO zostanie zmuszone do globalnej wojny”. Polska jest zagrożona?

Trwa wojna w Ukrainie i decydująca bitwa o Donbas. Ale czy Rosja zatrzyma się na wschodzie Ukrainy? Była ukraińska premier Julia Tymoszenko powiedziała, że „Ukraina to dopiero pierwszy krok”. Jej zdaniem wojna rozszerzy się i zagrożone są państwa Europy Środkowej i Wschodniej, w tym chronione przez NATO republiki bałtyckie.

Ukraina to początek? Tymoszenko o planach Putina

Julia Tymoszenko ostrzegła, że Władimir Putin zaplanował przywrócenie granic z czasu ZSRR, co stanowi zagrożenie dla Europy i całego świata. Przypomniała wypowiedzi Putina, że rozpad ZSRR był największą tragedią geopolityczną XX wieku. Była szefowa ukraińskiego rządu ostrzegła, że konflikt wkrótce może stać się wojną globalną.

Kraje NATO zostaną zmuszone do globalnej wojny, bo ten konflikt dotyczy całego Zachodu. Świat jest w niebezpieczeństwie. Putin, chcąc wrócić do starych granic, może zaatakować Litwę, Łotwę i Estonię. To kraje chronione przez zobowiązania sojusznicze NATO- ostrzega Tymoszenko. („La Republicca”)

Tymczasem Polska zagrożona jest już teraz, ponieważ Białoruś otwarcie grozi Polsce „wybuchami, zniszczeniem i śmiercią” za wspieranie NATO.

Czytaj także