18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nadzwyczajna ścieżka

UKRAINA W UNII? Załenski: walczymy o całą Europę

Emilia Waszczuk
28.02.2022  11:21
Ukraina wstąpi do Unii Europejskiej?
Ukraina wstąpi do Unii Europejskiej? Fot: Ukrainian Presidential Press Office/Associated Press/East News

Ukraina zostanie nadzwyczajną ścieżką włączona do Unii Europejskiej? Prezydent Wołodymyr Zełenski: zasługujemy na to. Walczymy o wolność Europy.

Ukraina piąty dzień odpiera atak Rosji. Nasi wschodni sąsiedzi zaciekle bronią swej niepodległości i dziesiątkują rosyjskie wojsko. Straty armii Władimira Putina są ogromne, a morale w stanie opłakanym. Jeden z rosyjskich żołnierzy zdradził, że wojsko i jego wyposażenie są w stanie tragicznym, a młodzi mundurowi wysyłani są na wojnę jak zwierzęta na rzeź.

W poniedziałek rano prezydent Ukrainy (jego notowania od początku wojny wzrosły trzykrotnie, popiera go już 90 procent Ukraińców!) wygłosił krótkie, ale bardzo ważne przemówienie. Wołodymyr Zełenski po raz kolejny zapewnił, że Ukraina się nie poddaje i zagrzewał obywateli do walki oraz podtrzymywał ich na duchu.

Kiedy planowałem zostać prezydentem, powiedziałem, że każdy z nas jest prezydentem. Bo wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze państwo. Za naszą piękną Ukrainę. A teraz stało się tak, że każdy z nas jest wojownikiem... I jestem przekonany, że każdy z nas zwycięży

- mówił ukraiński przywódca.

Ukraina w Unii Europejskiej

W porannym przemówieniu Zełenski po raz kolejny podziękował Polsce i prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Zaapelował też do Unii Europejskiej, by jak najszybciej rozpocząć ścieżkę przyspieszonego włączenia Ukrainy do wspólnoty.

Uwaga!

Powyższa porada nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek problemów ze zdrowiem należy skonsultować się z lekarzem.

- powiedział prezydent Ukrainy.

Polityk prosił władze UE o ustanowienie wyjątku i pominiecie długich procedur, oraz natychmiastowe włączenie Ukrainy do Wspólnoty. - Żołnierze ukraińscy walczą o Ukrainę i całą Europę. O pokój, o życie dzieci, o równouprawnienie, o demokrację - argumentował swój apel Zełenski.- Jestem przekonany, że na to zasłużyliśmy, jestem pewien, że to możliwe - oznajmił.

Jak na razie władze Unii jak ognia unikają tematu.

logo Tu się dzieje