18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co tam się stało?

13-latek zmarł po szczepieniu na Covid. Trwa dochodzenie

13.07.2021  18:28
13-latek zmarł po szczepieniu
13-latek zmarł po szczepieniu Fot: MAREK LASYK/REPORTER

13-latek zmarł po szczepieniu na Covid-19. Obecnie przypadek jego śmierci badają Amerykańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). Nie do końca jest jasne, co konkretnie było przyczyną zgonu nastolatka.

13-letni chłopiec z Michigan zmarł po tym, jak przyjął szczepienie na Covid-19. Chłopczyk odszedł we śnie, trzy dni po zastrzyku chroniącym przed zakażeniem koronawirusem. W jego przypadku była to druga dawka szczepienia.

Aktualnie dochodzenie w tej sprawie prowadzą Amerykańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), a jego rozpoczęcie potwierdził departament ds. zdrowia hrabstwa Saginaw. Przeprowadzono już sekcję zwłok dziecka.

13-latek zmarł we śnie po szczepieniu

Od tego momentu sprawa weszła na wyższy poziom. "Dochodzenie, czy istnieje związek między jego śmiercią a szczepieniem jest teraz na poziomie federalnym" - poinformowano w specjalnym oświadczeniu.

Przez długi czas toczyła się zresztą dyskusja na temat tego, czy nastolatkowie i dzieci mogą przyjmować szczepionkę na Covid-19. Ostatecznie firma Pfizer/BionTECH dopuściła swój preparat do szczepień młodzieży. To właśnie tę szczepionkę otrzymał 13-letni, zmarły Jacob Clynick, mieszkaniec Zilwaukee. Chłopiec zmarł trzy dni po przyjęciu drugiej dawki preparatu, jego rodzina utrzymuje, że był zdrowy i nie miał żadnych niepokojących dolegliwości.

Jedyne, co mu doskwierało, to typowe objawy poszczepienne - m.in. zmęczenie i gorączka, a także lekki ból brzucha. Sekcja zwłok wykazała, że serce chłopczyka było w chwili śmierci powiększone, a wokół niego znajdował się płyn. Myślicie, że ta sprawa w końcu się wyjaśni?

Czytaj także
Przeczytaj więcej