18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wyszli na ulice

Ludzie mają dość przymusowej kwarantanny. Trwają masowe protesty

23.04.2020  10:26
Ludzie mają dość przymusowej kwarantanny. Trwają masowe protesty
Ludzie mają dość przymusowej kwarantanny. Trwają masowe protesty Fot: MARK FELIX/AFP/East News

USA ma dość tego, co dzieje się z powodu pandemii koronawirusa. Ludzie zaczynają protestować w nadziei, że wkrótce wrócą do normalnego funkcjonowania. 

USA walczy z koronawirusem wszystkimi możliwymi środkami. Pandemia uderzyła w Stany Zjednoczone wyjątkowo mocno, a w szczególnie patowej sytuacji znalazł się Nowy Jork. Mimo powagi obecnego położenia - ludzie mają dość kwarantanny i społecznej izolacji.

Doprowadziło to do protestów na amerykańskich ulicach. Zaczęło się od demonstracji dwustu osób w Huntington Beach w Kalifornii, a teraz podobne akcje rozlewają się na kolejne stany. Amerykanie uważają, że społeczna izolacja jest dla ich zdrowia bardziej niebezpieczna niż sam koronawirus.

USA: Protesty przeciwko społecznej izolacji

Protestując, obywatele powołują się na podstawowe, amerykańskie wartości - wśród których najwyższe miejsce zajmuje wolność. 

Chcemy wolności!

Izolujcie chorych, nie zdrowych!

- to hasła, które padają najczęściej. 

Protestujący często nie stosują się do absolutnie żadnych środków bezpieczeństwa, zatem transmisja wirusa może się jeszcze bardziej zwiększyć. O to jednak zdaje się nie dbać zupełnie nikt.

Chcemy wyegzekwować nasze prawa wynikające z Pierwszej Poprawki, czyli wolność słowa i wolność zgromadzeń, nie chcemy, by rząd nam je ograniczał. Powiedziałbym, że nowe zakazy są pogwałceniem praw obywateli 

- mówił Alexis Wangler z organizacji Health Freedom North Dakota, jednego z organizatorów protestów.

Myślicie, że ich działania są jakkolwiek zasadne?

Czytaj także