18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

straszne

Gigantyczne, masowe groby dla ofiar COVID-19. Przerażające nagrania

Emilia Waszczuk
10.04.2020  15:51
Gigantyczne, masowe groby dla ofiar COVID-19. Przerażające nagrania
Gigantyczne, masowe groby dla ofiar COVID-19. Przerażające nagrania Fot: AP/Associated Press/East News

Przyprawiające o dreszcze nagrania z Nowego Jorku. Ofiar epidemii koronawirusa jest tam tak dużo, że ciała składane są w ogromnych, masowych grobach.

Stany Zjednoczone niebezpiecznie zbliżają się do 500 tysięcy zakażonych koronawirusem SARS-COV-2. Niestety, ogromnej liczbie przypadków zachorowań, towarzyszą masowe śmierci z powodu COVID-19. Według danych z piątku zmarło tam już prawie 17 tysięcy osób.

Najgorzej jest w Nowym Jorku, gdzie zakażenie koronawirusem potwierdzono już u ponad 160 tysięcy osób, a zmarło ponad 7 tysięcy z nich. Władze przyznają przy tym, że statystyki mogą być zaniżone - nie nadążają bowiem z liczeniem chorujących i ofiar.

Więźniowie kopią groby

Na wyspie Hart Island w Nowym Jorku trwa tymczasem pochówek ofiar koronawirusa. Grzebane są tam ciała, po których odbiór nie zgłosiły się rodziny. Jest ich tak dużo, że władze zakopują je w masowych grobach.

Do sieci wyciekły przerażające zdjęcia i nagrania z Wyspy Harta. Widać na nich ubranych w specjalne kombinezony więźniów, którzy wykopują olbrzymie groby i składają w nich drewniane trumny. Rzeczniczka burmistrza Freddi Goldstein potwierdziła, że Nowy Jork wykorzystuje wyspę jako miejsce pochówku dla ofiar koronawirusa. Hart Island jest masowym cmentarzyskiem publicznym już od 150 lat.

Przed wybuchem pandemii koronawirusa na Wyspie Harta grzebano około 25 ciał tygodniowo. Tylko w ostatni czwartek pochowano tam aż 40 osób!

Przeczytaj więcej
Komentarze