18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Spalił dzieci i dorosłych

9-latek zabił 5 osób. Odpowie za morderstwa jak dorosły?

Wojciech Kozicki
09.10.2019  21:12
Podpalenie i śmierć wielu osób - zabiło je dziecko
Podpalenie i śmierć wielu osób - zabiło je dziecko Fot: Facebook

Tragiczna śmierć w pożarze w USA, w ogniu zginęło 5 osób. Sąd uważa, że było to umyślne podpalenie i chce osądzić sprawcę. Problem w tym, że ma on jedynie 9 lat.

Tragiczny pożar w Illinois w USA. Sąd uznał, że 9-letni Amerykanin celowo podpalił domek kempingowy w pobliżu Goodfield. Usłyszał więc 5 zarzutów dotyczących podpalenia i umyślnego spowodowania śmierci. W ogniu zginęła dwójka dorosłych i troje małych dzieci (roczna Ariel Wall, 2-letni Daemeon i Rose Alwood). Czy młody człowiek odpowie za pięciokrotne zabójstwo jak dorosły?

Do podpalenia doszło 6 kwietnia 2019 roku, a sprawca zarzuty karne usłyszał pół roku po podpaleniu. Adwokat hrabstwa Woodford Greg Minger, że chociaż to trudna decyzja, nie ma innego wyjścia.

Dziecko skazane na więzienie?

Dziecko, którego personaliów nie ujawniono, może zostać skazane na 5 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu. Minger zwraca uwagę, że "ze względu na wiek, okres próbny jest jedynym rozwiązaniem”. Adwokaci chłopca twierdzą jednak, że podpalił domek nieświadomie i nie chciał nikogo zabić.

Dzieci jak on nie mają nawet pojęcia, że Święty Mikołaj  nie istnieje. Nie wiedzą, że ludzie umierają bezpowrotnie – twierdzi adwokat chłopca-podpalacza. (nbcnews.com)

logo Tu się dzieje