18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Korona kłamstwa

Liczba ofiar covid fałszowana. Mega afera!

Wojciech Kozicki
29.01.2021  17:12
Ile osób zmarło na COVID-19 w USA? Epidemia i kłamstwa
Ile osób zmarło na COVID-19 w USA? Epidemia i kłamstwa Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Liczba zgonów na koronawirusa SARS-CoV-2 FAŁSZOWANA! Amerykańskie media i służby ujawniły, że departament zdrowia stanu Nowy Jork zaniżał dane o nawet 50%. Potwierdziła to prokurator generalna stanu Letitia James. Polecą głowy?

Ile osób zmarło na koronawirusa SARS-CoV-2 w USA? Być może nigdy dokładnie się nie dowiemy. Wyszło na jaw, że w stanie Nowy Jork w domach seniora zaniżano liczbę zgonów o nawet 50%. Republikanie domagają się, by komisarz zdrowia stanu Nowy Jork Howard Zucker oraz gubernator Andrew Cuomo zrezygnowali ze stanowisk. Paradoksalnie, ten drugi niedawno był chwalony za sposób, w jaki walczył z pandemią koronawirusa.

Epidemia koronawirusa w USA i sfałszowana liczba zgonów

Prokurator generalna stanu Letitia James oświadczyła mediom, że dochodzenie już zostało wszczęte i konieczne jest wyjaśnienie, dlaczego podawano sfałszowane dane. Co ciekawe, że dochodzenie w tej sprawie ruszyło już wiosną 2020 roku, a na alarm bili wówczas sami rezydenci domów seniora. Zaniepokoiło ich, że chociaż mieli pozytywne wyniki testu na COVID-19, to byli izolowani od zdrowych osób. Jak podaje Gazeta.pl, departament zdrowia miał również nie policzyć zgonów osób, które z domów opieki trafiały do szpitali i tam umierały. 

Na tym jednak nie koniec afery, bo okazuje się, że pracowników domów seniora również nie poddawano osobnym badaniom i nakazywano im opiekę nad rezydentami. W przypadku odmowy grożono im działaniami odwetowymi lub zwolnieniem.

To jest teraz coś więcej niż skandal w domach seniorów, to skandal korupcyjny na masową skalę i skandal z tuszowaniem działań władz stanu Nowy Jork na najwyższym szczeblu łącznie z gubernatorem, sekretarzem gubernatora, komisarzem ds. zdrowia stanu Nowy Jork i personelem gubernatora - oświadczyła republikańska członkini Izby Reprezentantów USA Elise Stefanik. (Polsat News)

Zucker twierdzi uparcie, że żadnego fałszowania danych ze strony władz stanowych nie było. Jeśli ewentualnie do tego doszło, to być może winne jest kierownictwo domów seniora. Zarzucił przedstawicielom kierownictwa, że popełnili poważne błędy i konieczne są reformy, by zapobiec takim aferom w przyszłości.

Czy do podobnych sytuacji dochodziło także w Polsce? Politycy z obozu rządzącego donosili, że władza podaje nieprawdziwe dane, a do tego ujawniono, że na terenie Polski odnotowano wiele błędnych wyników na COVID-19.

Oficjalna liczba zgonów w domach opieki  w stanie Nowy Jork w okresie od marca do sierpnia wyniosła 6423. Ze śledztwa wynika, że mogła być nawet o 50 proc. zaniżona w stosunku do rzeczywistych danych - donosi Gazeta.pl.

Czytaj także
Przeczytaj więcej