18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Putin jak Stalin?

USA ujawnia plan Rosji: "skrajnie brutalna inwazja, obozy"

21.02.2022  17:49
Doradca Bidena zapowiada krwawą inwazję na Ukrainę. Putin stanie się jak Stalin?
Doradca Bidena zapowiada krwawą inwazję na Ukrainę. Putin stanie się jak Stalin? Fot: Angelika von Stocki/FaceToFace/REPORTER/Reporter/East News

Władimir Putin w końcu wyda rozkaz i nastąpi inwazja na Ukrainę? Doradca prezydenta Bidena ujawnił, że „Rosja planuje skrajnie brutalną inwazję”. Powiedział również, kiedy rozpocznie się wojna.

Rosja zaatakuje Ukrainę? Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan w poniedziałek w telewizji NBC powiedział, że Putin planuje „skrajnie brutalną inwazję” na terytorium Ukrainy. Wojna miałaby wybuchnąć w ciągu najbliższych kilku godzin lub dni. Już teraz podobno rosyjskie służby przygotowują listę osób, które zostaną zesłane do obozów lub zamordowane, przed czym ostrzegała wcześniej ambasador USA przy ONZ Bathsheby Nell Crocker. Na listach znajdą się m.in. rosyjscy i białoruscy opozycjoniści, mniejszości narodowe i religijne, a także osoby LGBT.

USA ujawnia plany Putina. Ukraina utonie we krwi?

Zdaniem Sullivana, francuska propozycja zorganizowania rozmów Biden-Putin wydaje się bardzo racjonalna. Niestety, Rosja już teraz przygotowuje „inwazję na pełną skalę” i lada moment może wybuchnąć wojna, w której zginą tysiące ludzi. Celem Rosji mają być „represje, skrzywdzenie i zmiażdżenie”.

Rosyjskie plany inwazji na Ukrainę zakładają "skrajnie brutalny" jej przebieg, a jej celem ma być "zmiażdżenie" Ukraińców. Mamy informacje wywiadowcze, które sugerują, że będzie to jeszcze większa forma brutalności, bo nie będzie to tylko wojna konwencjonalna między dwoma armiami – powiedział Sullivan w NBC.

Sullivan oświadczył, że prezydent Biden może w każdej chwili nałożyć bardziej dotkliwe sankcje na Rosję. Dodał, że jeśli „Rosja pójdzie dalej na zachód, na terytorium NATO, napotka pełną moc amerykańskiej i sojuszniczej potęgi”.

Czytaj także