18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niestety...

34-latek wyśmiewał szczepionki i pandemię. Zmarł z powodu COVID-19

24.07.2021  13:14
Przeciwnik szczepień nie żyje
Przeciwnik szczepień nie żyje Fot: Nikvart/Shutterstock

Niestety, antyszczepionkowa postawa czasem może zakończyć się tragedią. Przekonał się o tym 34-letni Amerykanin, który podważał skuteczność szczepionek oraz istnienie pandemii. Czas na skruchę przyszedł pod koniec czerwca, gdy mężczyzna zachorował na COVID-19, lecz wtedy na ratunek było już za późno.

Stephen Harmon od dłuższego czasu poruszał temat szczepionki przeciw COVID-19 w mediach społecznościowych. Mężczyzna chwalił się, że nie przyjął preparatu oraz szydził z osób, które obdarzają zaufaniem dr Anthonego Fauciego, doradcę prezydenta ds. medycznych.

Nie chcesz ufać Biblii, ponieważ została napisana przez człowieka, ale ufasz wytycznym (...) Fauciego, ponieważ zostały wymyślone przez człowieka. To ma sens - pisał Harmon na Twitterze.

Pod koniec czerwca 34-latek zakaził się koronawirusem, o czym poinformował na Instagramie. Stan jego zdrowia uległ dramatycznemu pogorszeniu.

Antyszczepionkowiec zmarł z powodu COVID-19

Mężczyzna trafił do szpitala, jednak leczenie nie przynosiło oczekiwanych efektów. Harmon prosił internautów o wsparcie i modlitwę.

Jeśli ci nie odpiszę, nie traktuj tego osobiście, obecnie ledwo daję radę funkcjonować. Proszę, módlcie się o mój sen i powrót do zdrowia - apelował na Instagramie.

Kilka dni przed śmiercią 34-latek opublikował ostatni wpis, w którym błagał o modlitwy oraz poinformował o krytycznym stanie zdrowia.

Walczyłem z tym tak mocno, jak tylko zdołałem, ale niestety osiągnąłem punkt krytyczny (...). Nie wiem, kiedy się obudzę, proszę, módlcie się za mnie - poinformował Stephen Harmon na Twitterze.

Informację o śmierci Harmona przekazał założyciel Kościoła Hillsong. Szkoda, że czas na refleksję przyszedł tak późno...

Czytaj także
Przeczytaj więcej