18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia..

5-latek zmarł po zakażeniu koronawirusem. Nie miał innych chorób

22.07.2021  18:38
Nie żyje 5-latek chory na COVID-19
Nie żyje 5-latek chory na COVID-19 Fot: Nicvandum/Shutterstock

5-letni Wyatt Gimbson ze stanu Georiga w USA zmarł z powodu COVID-19. Chłopiec nie miał żadnych chorób współistniejących, a objawy nie wskazywały na stan zagrażający życiu. Rodzina jest załamana nagłą tragedią.

Wyatt Gibson z Calhoun w Georgii zmarł po walce z COVID-19. 5-latek nie zmagał się z żadnymi chorobami współistniejącymi, a przed zakażeniem był całkowicie zdrowy.

Był pełen miłości i rozjaśniał świat wszystkich. Machał do nieznajomych w sklepie, ponieważ wiedział, że to poprawi im humor. Uwielbiał bawić się na zewnątrz i nam pomagać. Kochał konie i psy - wspomina ojciec dziecka.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono również u ojca oraz młodszej siostry zmarłego 5-latka.

Nie żyje 5-latek zakażony koronawirusem

Po śmierci Wyatta Gibsona rodzina w specjalnym oświadczeniu opowiedziała o szczegółach tragicznego zdarzenia. Jak informują, chłopiec zmagał się z objawami podobnymi do zatrucia żołądkowego.

Kiedy rozpoczęła się ta tragedia, myśleliśmy, że to zwykłe zatrucie salmonellą. Potrwa dzień, dwa. Nie miał apetytu, było trochę wymiotów, wydawał się nieco ospały. Trochę pociągał nosem. Potem jego język zrobił się biały. To był sygnał alarmowy. Trafił do miejscowego szpitala. Potem został przeniesiony do specjalistycznego szpitala dziecięcego w Chattanooga w Tennessee. Zdiagnozowano u niego paciorkowce, gronkowca i COVID-19. Byliśmy tak ostrożni przez cały czas i nagle coś takiego? - oświaczyła rodzina.

Amerykanie nadal czekają na zatwierdzenie szczepień u dzieci poniżej 12 r.ż. Zgony w tym przedziale wiekowym są wyjątkowo rzadkie. Na 600 tysięcy zgonów spowodowanych chorobą tylko 335 dotyczyło niepełnoletnich.