18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia

DRAMATYCZNY POŻAR BLOKU. Rośnie liczba ofiar śmiertelnych

10.01.2022  09:29
Tragiczny pożar w USA
Tragiczny pożar w USA Fot: Wang Ying/Xinhua News/East News

19 osób zginęło w wyniku pożaru, do którego doszło w jednym z nowojorskich bloków mieszkalnych. Obrażenia odniosły 63 osoby, stan 32 oceniany jest jako zagrażający życiu. Przyczyną tragedii był uszkodzony grzejnik elektryczny.

Pożar wybuchł około godziny 11 czasu miejscowego w dzielnicy Bronx (Nowy Jork). Ogień pojawił się w jednym z mieszkań na drugim piętrze budynku, po czym błyskawicznie rozprzestrzenił się na pozostałe kondygnacje wieżowca. W wyniku tragicznego zdarzenia zginęło 19 osób, w tym 10 dzieci.

Liczby są przerażające. To jeden z najgorszych pożarów, jakich byliśmy świadkami w czasach współczesnych. To jest przerażający, przerażający, bolesny moment dla miasta Nowy Jork, a rezultatem pożaru będzie ból i rozpacz w naszym mieście - mówił burmistrz miasta cytowany przez dziennik "NYT".

W akcji ratunkowej uczestniczyło około 200 strażaków. Większość ofiar zginęła w wyniku zatrucia dymem.

Pożar w Nowym Jorku

Według doniesień lokalnych władz za wybuch pożaru odpowiadał wadliwie działający grzejnik elektryczny. Płomienie szybko zajęły całe mieszkanie, a dym rozprzestrzenił się na wszystkich piętrach budynku.

Jak informuje dziennik "NYP", początkowo alarm przeciwpożarowy został zignorowany przez mieszkańców, gdyż w przeszłości włączał się on bez powodu. Według CNN nie było żadnych skarg lub naruszeń budowlanych, a drobne usterki były na bieżąco naprawiane.

Zobacz także