18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skończyło się rumakowanie

Koniec pobłażliwości! Przeciwnicy szczepień masowo tracą pracę

06.10.2021  09:56
Przeciwnicy szczepień tracą pracę
Przeciwnicy szczepień tracą pracę Fot: fukume/Shutterstock

Po licznych prośbach i groźbach pracodawcy zaczynają zwalniać osoby, które nie chcą zaszczepić się przeciw COVID-19. W poniedziałek 1400 pracowników zakładu opieki zdrowotnej Northwell Health w Nowym Jorku otrzymało wypowiedzenie.

Od kilku dni w stanie Nowy Jork obowiązuje nowe prawo, wymagające od pracowników opieki zdrowotnej przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19. Osoby, które sprzeciwiają się zmianom, otrzymują natychmiastowe wypowiedzenie.

Według oficjalnych danych 92 proc. pracowników domów opieki oraz szpitali przyjęło szczepionkę przeciw COVID-19. Około 87 procent personelu szpitalnego zyskało już pełną odporność.

Firmy zwalniają przeciwników szczepień

Wiceprezes ds. PR sieci placówek medycznych Northwell Health poinformował, że w związku z nowym prawem firma zakończyła współpracę z 1400 osobami, które nie chciały zaszczepić się przeciw COVID-19. Zakład łącznie zatrudnia 76 tysięcy pracowników.

Z dumą możemy obwieścić, że nasz personel - największy w stanie Nowy Jork - jest teraz w 100 proc. zaszczepiony. Żałujemy utraty każdego pracownika w tych okolicznościach, ale jesteśmy winni naszemu personelowi i pacjentom gwarancję, że jesteśmy w 100 proc. zaszczepieni przeciwko Covid-19 - ogłosił w rozmowie z Reuterem Joe Kamp, wiceprezes ds. PR.

Niedawno podobne działania przeprowadził szpital Houston Methodist, który zrezygnował ze współpracy ze 150 pracownikami. Co ciekawe, zwolnieni pracownicy przegrali także batalię sądową, a sędziowie uznali, że polityka firmy nie narusza praw pracowników.

Czytaj także