18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Drugi Natanek

Ksiądz zakazał maseczek w kościele. "Delta to nonsens"

28.07.2021  18:02
Ksiądz zakazał noszenia maseczek
Ksiądz zakazał noszenia maseczek Fot: Pixel-Shot/Shutterstock

Wcześniej głosił, że pandemia "została wymyślona", a szczepionki to "woda z cukrem". Teraz duchowny Greg Locke ze stanu Tennessee zdobył popularność, dzięki skandalicznemu zakazowi. Wierni, którzy założą maseczkę, muszą opuścić świątynię.

Greg Locke, czyli amerykańska wersja Piotra Natanka to jeden z najbardziej kontrowersyjnych duchownych w USA. Pastor wielokrotnie przekonywał, że pandemia to fikcja oraz głosił teorie powielane przez antyszczeionkowców.

Pastor nie chce maseczek w świątyni

Podczas niedzielnego kazania duchowny stwierdził, że rozprzestrzeniający się wariant Delta "to zwykły nonsens". Jednak najbardziej zaskakujące były jego słowa dotyczące maseczek. Locke stwierdził, że ich noszenie jest bezcelowe, zatem każdy wierny, który pojawi się w maseczce na mszy, powinien wyjść ze świątyni.

Jeżeli zaczniecie się pokazywać tu w maskach, to poproszę was o wyjście. Poproszę was o wyjście, bo nie będę bawił się w gry Demokratów w tej świątyni. Mówią o ponownym zamykaniu narodu. Mówią o noszeniu maseczek i zamykaniu kościołów. Chyba żartują, jeśli myślą, że zamkną ten kościół - przekazał pastor.

Jak przypomina USA Today, Centra Zapobiegania i Kontroli Chorób rekomendują, by osoby zaszczepione również nosiły maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.

Kiedy widzimy osoby u władzy, które mówią swojej społeczności, by nie nosić maseczek, lub nie przejmować się dystansem społecznym, to jest to niepokojące. Porównałbym to do sytuacji, gdy jakiś lider mówi ludziom, że można prowadzić po alkoholu. Dlaczego to robią? To naprawdę stoi w sprzeczności z poczuciem zdrowia publicznego - mówił w rozmowie z FOX17 specjalista chorób zakaźnych, dr David Aronoff.

Wirus Delta odpowiada za około 83 proc. nowych zakażeń na terenie Stanów Zjednoczonych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej