18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ludzie się tratowali!

Masakra na koncercie. Wiele ofiar [WIDEO +18]

Wojciech Kozicki
06.11.2021  10:57
Tragedia na koncercie USA. Ludzie wpadli w panikę, zaczęli się tratować
Tragedia na koncercie USA. Ludzie wpadli w panikę, zaczęli się tratować Fot: Planeta.pl

Tragedia na koncercie Travisa Scotta podczas Astroworld Festival w USA. Ludzie byli tratowani przez tłum w Houston. Policja potwierdza, że są zabici i ranni. Dlaczego wybuchła panika na imprezie?

Masakra na koncercie w USA. Podczas piątkowego koncertu inauguracyjnego festiwalu Astroworld odbywające się w kompleksie NRG Park w Houston (Teksas), ludzie makabrycznie zaczęli napierać na scenę. Wybuchła panika. Szef miejscowej straży pożarnej Samuel Peńa potwierdził, że wiele osób zostało stratowanych. Lokalne media piszę nie tylko o rannych, ale także o ofiarach śmiertelnych.

Panika i tragedia na koncercie. Ludzie stratowani

Do tragedii doszło około godz. 21:40 czasu miejscowego (godz. 3:40 w sobotę w Polsce). Swój koncert rozpoczął akurat raper Travis Scott, a rozochoceni fani ruszyli pod scenę. Media piszą jak na razie o 8 ofiarach śmiertelnych oraz o 17 hospitalizowanych osobach, których życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

"The Houston Chronicle" pisze, że „Travis Scott kilkakrotnie przerywał swój 75-minutowy występ, by zaapelować do ochrony o rozrzedzenie gęstniejącego tłumu przed sceną, gdzie kilka osób zemdlało jeszcze zanim doszło do najgorszego”.

Dlaczego doszło do tragedii? Szef policji w Houston Troy Finner nie chce spekulować i zapowiedział, że oświadczenie wyda dopiero, gdy zostanie zebrany materiał dowodowy. Nie chce też ranić rodzin ofiar domysłami i teoriami, które nie są podparte dowodami i faktami. Oświadczenia dotyczącego masakry nie wydał też organizator koncertu, czyli Live Nation.

Dowództwo straży pożarnej w Houston podało wcześniej na Twitterze, że otrzymuje liczne informacje o rannych podczas imprezy w kompleksie NRG na Kirby Drive w South Loop West Freeway – informuje Polsat News.

Masakra na koncercie Travisa Scotta. Ludzie stratowani [WIDEO +18]