18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Batalia wciąż trwa

Młoda dziennikarka zastrzelona na wizji. Ojciec komentuje tragedię

09.11.2021  17:44
Ojciec zmarłej 24-latki walczy z korporacjami
Ojciec zmarłej 24-latki walczy z korporacjami Fot: Twitter.com/ChristinaGinn

24-letnia dziennikarka została zamordowana w trakcie przeprowadzania rozmowy na żywo. W Internecie nadal krąży nagranie, na którym widać brutalną egzekucję. Ojciec ofiary toczy prawną batalię o usunięcie filmu z sieci.

24-letnia Alison Parker w trakcie wywiadu na żywo została zastrzelona przez znajdującego się na miejscu byłego pracownika stacji, Lee Flanagana. Mężczyzna oddał 15 strzałów, którymi trafił młodą dziennikarkę, operatora kamery oraz osobę, z którą przeprowadzany był wywiad.

Niestety, pracownicy stacji ponieśli śmierć na miejscu, przeżyła jedynie lokalna działaczka Vicky Gardner, z którą Parker rozmawiała z Parker chwilę przed zdarzeniem.

Szokującą zbrodnię zarejestrowały nie tylko telewizyjne kamery, ale także zabójca, który nagrane przez siebie wideo opublikował w Internecie. Kilka godzin później szaleniec popełnił samobójstwo.

Ojciec 24-latki chce usunięcia wideo

Po morderstwie Internet zalały nagrania ukazujące śmierć reporterki. Klipy nagrane z obu perspektyw obejrzały miliony użytkowników z całego świata. Mimo że od wydarzeń minęło już dużo czasu, ojciec tragicznie zmarłej Alison Parker wciąż walczy o usunięcie nagrań z mediów społecznościowych.

W zeszłym roku złożyłem skargę na platformę YouTube. Teraz z pomocą Biura Praw Obywatelskich Uniwersytetu Georgetown udało się wystosować podobną skargę dotyczącą Facebooka. Firmy nie chcą usuwać tych nagrań, bo na nich zarabiają. Zmonetyzowali śmierć Alison - przekazał Andy Parker.

Parker apeluje również do Kongresu USA, prosząc polityków o zmianę prawa i postawienie szefów Google'a i Facebooka przed sądem. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej