18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wstrząsające doniesienia

Ojciec zamordował swoje malutkie dzieci. UWIERZYŁ W TEORIE SPISKOWE

12.08.2021  16:12
Ojciec zamordował swoje dzieci, bo uwierzył w teorie spiskowe
Ojciec zamordował swoje dzieci, bo uwierzył w teorie spiskowe Fot: Matthew Coleman/Instagram

Przerażające ustalenia śledczych po morderstwie, jakiego dokonał 40-letni mężczyzna. W ubiegły weekend Matthew Coleman wywiózł dwoje swoich malutkich dzieci z domu i brutalnie je uśmiercił. Powodem miało być "oświecenie".

Jak donosi "Washington Post", 40-latek z Kalifornii zabrał 2-letniego synka i 10-miesięczną córeczkę na "wycieczkę". Tuż po przekroczeniu granicy z Meksykiem zamordował dzieci strzałami z harpuna do łowienia ryb. Ciała maluchów ukrył w krzakach.

FBI udało się ustalić, że mężczyzna padł ofiarą niebezpiecznych teorii spiskowych o Iluminatach i QAnon. Poczuł się "oświecony", był przekonany, że jego żona przekazała dzieciom "wężowe DNA" i dlatego należy je jak najszybciej uśmiercić. W ten sposób chciał chronić świat przed potworami.

Donald Trump i chore teorie przyczyną morderstwa

Teorie o Iluminatach i QAnon mówią o istnieniu wielkiego spisku światowych elit. Iluminaci mieliby zajmować się między innymi wykorzystywaniem dzieci, zdaniem wyznawców żywią się też ich krwią.

Proceder ten miał według teorii - zapoczątkowanej na internetowym forum znanym z trollingu - zatrzymać Donald Trump, doprowadzając do masowych aresztów m.in. Hillary Clinton - podaje PAP.

Choć przepowiednie o zatrzymaniach nie spełniły się, w USA nadal wielu ludzi wierzy w szokujące teorie, a ich zwolennicy brali udział w szturmie na Capitol po przegranej Donalda Trumpa w wyborach. Jeszcze w czerwcu FBI ostrzegało w czasie briefingu dla Kongresmenów przed ewentualnymi atakami i aktami przemocy ze strony radykalnych zwolenników szaleńczych teorii.