18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rośnie liczba ofiar

Samochód wjechał w tłum ludzi. Mnóstwo rannych i zabitych

22.11.2021  09:57
Auto wjechało w grupę ludzi
Auto wjechało w grupę ludzi Fot: Planeta.pl

Rośnie liczba ofiar tragicznego zdarzenia, do którego doszło podczas parady bożonarodzeniowej na terenie stanu Winsconsin (USA). Pędzące auto terenowe wjechało w tłum ludzi, raniąc i zabijając wiele osób. Policja ustala szczegóły tragedii.

Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Waukesha (USA). Kamery monitoringu zarejestrowały kierowcę czerwonego SUV-a, który z dużą prędkością wjechał w grupę ludzi na bożonarodzeniowej paradzie. Auto potrąciło kilkadziesiąt osób.

Obecnie możemy potwierdzić, że co najmniej pięć osób nie żyje, a ponad 40 jest rannych, ale te liczby mogą się jeszcze zmienić w związku z tym, że wciąż zbieramy informacje z miejsca zdarzenia - przekazały władze miasta.

Policja informuje, że motyw działania sprawcy nie został jeszcze ustalony i nie wiadomo czy zdarzenie można powiązać z atakiem terrorystycznym.

Tragedia w USA

Świadkowie informują, że samochód przełamał bariery, a następnie potrącił grupę cheerleaderek w wieku od 9 do 15 lat. Chwilę później jeden z obecnych na miejscu funkcjonariuszy oddał strzały w stronę auta, bezskutecznie próbując powstrzymać napastnika.

Na ulicy leżały pompony i buty. Musiałem chodzić od jednego zgniecionego ciała do kolejnego, żeby znaleźć moją córkę. Moja żona i dwie córki prawie zostały przejechane - mówi jeden ze świadków.

Według wstępnych ustaleń auto wjechało na teren parady z prędkością około 60 kilometrów na godzinę. Sprawę na bieżąco monitoruje Biały Dom.

Czytaj także
Przeczytaj więcej