18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PRZERAŻAJĄCE

Agresywne szczury opanowują miasta przez pandemię. Są głodne, atakują

19.04.2020  11:38
Agresywne szczury opanowują miasta przez pandemię. Są głodne, atakują
Agresywne szczury opanowują miasta przez pandemię. Są głodne, atakują Fot: Edal Anton Lefterov/Wikipedia

Sceny jak z najgorszego koszmaru rozgrywają się w kolejnych miastach USA. Na ulice wychodzą całe chmary wygłodniałych, agresywnych szczurów.

Niestety, problem nie maleje, a jedynie narasta. Przez zamknięte restauracje, a przez to brak resztek pokarmów, którymi dotąd żywiły się gryzonie, teraz szczury nie mają co jeść. A głodne nie cofną się przed niczym.

Szczury tworzą "armie" i prowadzą między sobą prawdziwe wojny. Całkiem jak ludzie, którzy próbują przejąć ziemie wroga, zabijają, a głodni zjedzą wszystko, co uda im się znaleźć.

Kanibale na ulicach

Gryzonie, które nagle pozbawione zostały pokarmu, dopuszczają się nawet aktów kanibalizmu - zabijają swoje młode lub słabsze osobniki i je zjadają.

Szczury są ssakami, tak jak ty i ja, więc kiedy są naprawdę bardzo głodne, nie zachowują się normalnie - zachowują się bardzo źle

- mówi rodentolog (specjalista od gryzoni) Bobby Corrigan w rozmowie z NBC.

Więc te szczury walczą ze sobą, dorosłe i silne zabijają młode w gnieździe i zjadają je.

Jak zapewnia Corrigan, jak na razie szczury nie stanowią zagrożenia dla ludzi. Ich wojny i wychodzenie na ulice daje jednak nadzieje władzom poszczególnych miast. Głodne zwierzęta łatwiej będzie skusić przynętą i wytępić.

Problem całych stad szczurów na ulicach dotyczy między innymi Nowego Jorku i Nowego Orleanu. W tym drugim gryzonie na ulice wyszły już w połowie marca!