18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gwałty i napaści seksualne

Uber jest lubianą aplikacją. Skrywa mroczną, seksualną tajemnicę

06.12.2019  15:35
Uber jest lubianą aplikacją. Skrywa mroczną, seksualną tajemnicę
Uber jest lubianą aplikacją. Skrywa mroczną, seksualną tajemnicę Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Uber zrewolucjonizował przejazdy. Aplikacja przypadła do gustu wielu użytkownikom, którzy stali się wiernymi fanami tego środka transportu. Niestety, za wszystkim kryją się bardzo niepokojące dane, dotyczące napaści seksualnych. 

Uber dla wielu młodych osób jest czymś na porządku dziennym. Niestety, amerykańska aplikacja odnotowała bardzo niepokojącą, a wręcz mroczną tajemnicę, dotyczącą ataków na tle seksualnym.

Uber przedstawił dane o napaściach seksualnych w samochodach firmy w latach 2017 i 2018. Okazuje się, że podczas, gdy w 2018 roku Uber zrealizował 2,3 miliarda podróży w USA, to jednocześnie zdarzyło się 5981 przypadków napaści na tle seksualnym - i mówimy tu o sprawach zgłoszonych i odnotowanych.

Uber i napaści na tle seksualnym

Jak wiadomo, napaści tego typu napawają ich ofiary wstydem i poczuciem winy, dlatego wiele może być przypadków, które w ogóle nie zostały zgłoszone odpowiednim służbom. 

Większość firm nie mówi o kwestiach przemocy seksualnej, bo to niesie za sobą ryzyko krytyki i złej reputacji. Jesteśmy jednak zdania, że nadszedł czas na nową praktykę w biznesie

– skomentował sprawę Tony West, który jest głównym prawnikiem w Uber. 

Niestety, przykrą kwestią jest to, że wszędzie pracują tylko ludzie, a że jesteśmy istotami niedoskonałymi i często kierujemy się popędami niemal zwierzęcymi - praktycznie nigdzie nie można czuć się bezpiecznie.

Dobrze, że Uber przynajmniej nie robi z niewygodnych danych tajemnicy. 

Przeczytaj więcej
Komentarze