18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskakująca sytuacja

Uczennica zaczęła rodzić na sprawdzianie. 13-latka została mamą

03.04.2021  15:36
Dziecko urodziło dziecko
Dziecko urodziło dziecko Fot: sukanya sitthikongsak/Shutterstock

13-latka zaczęła rodzić w trakcie sprawdzianu z matematyki. Uczennica trafiła do szpitala, gdzie po 20 minutach odebrała swoje dziecko. Dziewczynka, zamiast celebrować wyjątkową chwilę, natychmiast wróciła do szkoły, aby dokończyć test.

Do niezwykłego zdarzenia doszło w Ugandzie. Jak przekazał dyrektor placówki Godfrey Ssemanda, 13-latka w trakcie pisania egzaminu z matematyki zaczęła rodzić.

Po 20 minutach od rozpoczęcia egzaminu dziewczyna zaalarmowała nadzorującego, po czym zabrano ją do pobliskiego centrum medycznego - poinformował Ssemanda.

Poród odbył się bez żadnych komplikacji, a samopoczucie matki było na tyle dobre, że godzinę później udała się do szkoły, aby dokończyć egzamin. Jak relacjonują media, uczennica uzyskała dodatkowe 45 minut na dokończenie egzaminu.

Nastolatka zaczęła rodzić podczas egzaminu

Pielęgniarka Goreth Mirambe przyznaje, że poród w tak młodym wieku wiązał się z ryzykiem wystąpienia powikłań, jednak, dzięki dobrej kondycji zarówno dziecko, jak i matka są cali i zdrowi.

Kiedy poczułam bóle porodowe, poczułam się, jakby świat się skończył, ale też byłam pewna, że Bóg jest ze mną i nie pozwoli mi przegapić ani jednego egzaminu - oświadczyła 13-latka.

Rodzice poinformowali, że ojcem narodzonego dziecka jest kolega nastolatki, który podczas lockdownu nakłonił ją do czynności seksualnych.

logo Tu się dzieje