18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co za tragedia

Ugryzł ją komar i umarła. Zapalenie mózgu, potem trumna

12.05.2022  12:01
Zabiło ją niewinne ugryzienie
Zabiło ją niewinne ugryzienie Fot: Kwangmoozaa/Shutterstock

Ugryzienie komara kojarzy nam się z niegroźnym dyskomfortem, ale nic bardziej mylnego. Może być ono nawet śmiertelne w skutkach... Ludziom regularnie zdarzają się niesamowicie niespodziewane tragedie.

Jak pech to pech. Niektórzy naprawdę nie mogą powiedzieć, że mają w życiu szczęście, zwłaszcza, kiedy to życie zakańczają w tragicznych okolicznościach. Wyobrażacie sobie... umrzeć przez niewinnego komara?

Laurie Sylvia źle się poczuła w poniedziałek, a w sobotę już nie żyła. 59-latkę zabiło końskie zapalenie mózgu, które to jest chorobą przenoszoną przez komary. Występuje ona niezwykle rzadko, ale w tym miesiącu stwierdzono aż cztery przypadki zachorowań w Massachusetts.

Zabiło ją niewinne ugryzienie

Nie ma wątpliwości, że śmierć Laurie była powiązana z niewinnym ugryzieniem insekta. 

Dzisiaj pożegnałam moją najlepszą przyjaciółkę. Mama była moją ulubioną osobą na całym świecie. Wnosiła światło i radość w życie każdej osoby, którą napotkała na swojej drodze. Mamo, mam nadzieję, że znajdziesz plażę w niebie. Kiedyś się tam spotkamy

 – napisała na Facebooku Jen Sylvia, córka kobiety.

Wschodnie końskie zapalenie mózgu może zaatakować osobę w każdym wieku. Niestety, ludzkość nie zna na nie żadnego, skutecznego lekarstwa. 

Władze Massachusetts w związku ze zwiększoną liczbą zachorowań zarządziły spryskiwanie zagrożonych terenów środkami przeciwko komarom, chociaż nie gwarantuje to stuprocentowej ochrony przed ich ugryzieniami.