18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Terroryzm atomowy Putina"

Ujawnił co Rosjanie chcą zrobić w Czarnobylu!

Wojciech Kozicki
12.03.2022  10:04
Ujawnił co Rosjanie chcą zrobić w Czarnobylu! Putin wywoła skażenie?
Ujawnił co Rosjanie chcą zrobić w Czarnobylu! Putin wywoła skażenie? Fot: Hasan Bratic/Pixathlon/REPORTER/East News, LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER/East News

Elektrownia atomowa w Czarnobylu jest zagrożona? Pojawiły się nowe informacje o Rosjanach szykujących prowokację. W sobotę szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy (wywiadu wojskowego - GUR MO) Kyryło Budanow ujawnił potworne plany Putina.

Elektrownia atomowa w Czarnobylu została przejęta przez bandytów Putina. Kyryło Budanow w telewizji Ukraina24 ujawnił, że rosyjskie wojsko rozważa podpalanie radioaktywnych lasów wokół elektrowni. Wiatr uniósłby wówczas radioaktywną chmurę, powodując skażenie na ogromnym terenie Europy i Rosji. Najbardziej ucierpiałaby Ukraina i Białoruś. Putin oczywiście planuje całą winą za katastrofę obarczyć Ukraińców.

Rosjanie w Czarnobylu. Szykuje się skażenie Europy?

Budanow ujawnił, że Putin bierze też uwagę zbombardowanie magazynów z odpadami promieniotwórczymi. Podkreślił, że Rosjanie dopuścili się już podobnego działania, bo przecież kilka dni temu przeprowadzili atak rakietowy na Instytut Fizyki i Technologii w Charkowie, gdzie znajduje się reaktor atomowy. Niedawno w czarnobylskiej elektrowni wybuchł pożar, którego Rosjanie nie pozwalali ugasić. Jego zdaniem to „szantaż atomowy” i próba zastraszenia ukraińskiego społeczeństwa. Apeluje, by działania Putina określać wprost jako „terroryzm nuklearny”.

Chmura radioaktywna zostałaby uniesiona przez wiatr. Drugi wariant atomowego szantażu zakłada ostrzał artyleryjski magazynów promieniotwórczych odpadów. Efekt byłby taki sam, jak w poprzednim wypadku. W obu scenariuszach Rosja odpowiedzialnością za katastrofę zamierza obarczyć Ukrainę – ostrzega Budanow. (Polsat News)

Zakładnicy w Czarnobylu. Rosjan czeka śmierć?

Przypominamy, że ponad 100 pracowników i około 200 ukraińskich ochroniarzy jest przetrzymywanych przez Rosjan na terenie czarnobylskiej elektrowni atomowej. Nie wiadomo jak długo personel elektrowni będzie zdolny do pracy i na jak długo starczy im zapasów jedzenia. Pojawiły się też doniesienia o tym, że pracownicy elektrowni są torturowani. Tymczasem niektórzy eksperci zwracają uwagę, że rosyjscy żołnierze, którzy przebywają od 24 lutego na terenie czarnobylskiej elektrowni, prawdopodobnie z braku przeszkolenia nie stosują zasad bezpieczeństwa, więc większość z nich w przyszłości umrze na nowotwory.

Putin użyje broni chemicznej i biologicznej?

Ujawniono również, że Putin rozważa użycie broni chemicznej i biologicznej na terytorium Ukrainy. WHO apeluje do władz ukraińskich, by jak najszybciej zniszczyły patogeny przechowywane w państwowych laboratoriach, bo mogą zostać wykorzystane przez Rosjan jako broń i element prowokacji.

logo Tu się dzieje