18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rozkaz dla oligarchów

Ujawnili plan Putina. Szykuje "nowy etap wojny"

Wojciech Kozicki
12.09.2022  11:55
Ujawnili plan Putina. Szykuje "nowy etap wojny w Ukrainie"
Ujawnili plan Putina. Szykuje "nowy etap wojny w Ukrainie" Fot: Shutterstock/Shag 7799

Wojna w Ukrainie wciąż trwa i chociaż Ukraińcy przechodzą do kontrofensywy, to nic nie zapowiada rychłego końca konfliktu. Tymczasem Władimir Putin „przygotowuje się do nowego etapu wojny”. Dziennikarze śledczy ujawnili, że zbrodniarz i zezwierzęcony kremlowski dyktator snuje już „plan wyjścia z sytuacji”.

Dziennikarz śledczy grupy Bellingcat Christo Groziew ujawnia plany Władimira Putina. Powołując się na informatorów na Kremlu, zdradził, że rosyjski zbrodniarz wychodzi z siebie, słysząc o kolejnych porażkach swoich bandytów. Rosjanie ponoszą straty, ofensywa porusza się coraz wolniej i nie wypaliły nawet referenda na okupowanych terytoriach. A przecież „operacja specjalna” miała potrwać tydzień! Kremlowski potwór o klęski obwinia m.in. zbyt małe wynagrodzenia dla najemników, niekompetencję dowódców i korupcję w armii. Zamierza jednak działać i ma plan jak poradzić sobie z trudną sytuacją na ukraińskim froncie.

Plany Putin . Rosja szykuje się na „nowy etap wojny”

Putinowski nowy etap wojny ma rozpocząć się już w październiku, a Putin jest podobno nastawiony bardzo optymistycznie. W ramach przygotowania do nowego rozdziału ofensywy zarządził, by każda państwowa korporacja o wszyscy oligarchowie stworzyli swoje prywatne firmy wojskowe.

Jest jednak bardzo optymistyczny. Każda państwowa korporacja i oligarcha zostali poinstruowani, by stworzyć własne prywatne firmy wojskowe. Przygotowują się na 'nowy etap w październiku – informuje Christo Groziew.

Rosnące straty Rosjan. Kiedy koniec wojny?

A może Putin nie wie jakie naprawdę Rosjanie ponoszą straty na Ukrainie? Co więce, Ukraińcy dotarli już do granic państwa w obwodzie charkowskim. Odbito z rąk Rosjan m.in. Izium i Kupiańsk. Gubernator obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj ogłosił, że rosyjscy okupanci wycofują się nawet z terenów zajętych w 2014 roku. Jak podał Amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW), kontrofensywa Sił Zbrojnych Ukrainy w obwodzie charkowskim załamuje oś rosyjskich wojsk na północy Donbasu. Onet doprecyzowuje, że „w ciągu ostatnich pięciu dni Ukraińcy wyzwolili więcej terytorium, niż Rosja zajęła od kwietnia”.

Christo Groziew pochodzi z Bułgarii, w Bellingcat prowadzi zespół śledczy ds. Rosji. Za przeprowadzone dochodzenie w sprawie otrucia Siergieja i Julii Skripalów w 2018 r. on i jego zespół otrzymali Europejską Nagrodę Prasową – przypomina Polsat News.
Czytaj także